PSV Ajndhovenu se žuri u Ligu šampiona

Holandski šampion nije bio zadovoljan remijem u Belorusiji. PAOK postigao važan gol u Lisabonu.

PSV Ajndhovenu se žuri u Ligu šampiona Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Dani odluke!

U utorak su odigrane tri utakmice plej-ofa za grupnu fazu Lige šampiona, u kojem je viđena jedna pobeda i dva remija, uključujući i beogradski duel Crvene zvezde i Salcburga.

Prvi trijumf u baražu ostvario je šampion Holandije, PSV Ajndhoven, kome se očigledno veoma žuri u najjače takmičenje, posle godine pauze i bolne eliminacije od Rijeke u Ligi Evrope.

BATE Borisov - PSV Ajndhoven 2:3 (1:1)

Gol Finca Jasea Tuominena na asistenciju našeg Aleksandra Filipovića nagovestio je u 9. minutu uspešno veče domaćina, ali su gosti u nastavku pokazali da su dvomeč shvatili najozbiljnije već od prve utakmice.

Urugvajac Gaston Pereiro izjednačio je u 35. minutu iz penala koji je igranjem rukom skrivio drugi srpski internacionac, Nemanja Milunović i to je bio uvod u preokret gosta iz Ajndhoveha.

Meksikanac Lozano je posle 15 minuta nastavka lepim udarcem sa 17 metara preokrenuo rezultat (1:2), a BATE je pred finiš ipak nagovestio da će sve večerašnje utakmice biti završene remijima. Legendarni Belorus (37 godina) šutirao je dobro posle nesrećno odbijene lopte golmana gostiju i u 88. minutu postavio rezultat 2:2.

Međutim, tu nije bio kraj. Meč je ipak odlučio odličan, oštar centaršut doskorašnjeg člana Mančester sitija Anhelinja i trzaj glavom mladog Holanđanina Donijela Malena, za konačnih 2:3 u 89. minutu.

BATE posle toga nije imao snage ni vremena da još jednom uzvrati, pa je PSV odneo značajnu prednost u Ajndhoven.

Dok je u Borisovu igran ovako atraktivan meč, uzbudljivo je bilo i u Lisabonu, gde su utakmici portugalskog i grčkog predstavnika učestvovali srpski reprezentativci Andrija Živković i Ljubomir Fejsa na strani domaćih i Aleksandar Prijović na strani gostiju.

Osim njih, naš fudbal predstavljao je i sudijski tim, na čelu sa glavnim arbitrom Miloradom Mažićem.

Benfika - PAOK 1:1 (1:0)

"Orlovi" su na stadionu "La Luž" poveli golom iz penala u nadoknadi prvog poluvremena. Mažić je pokazao na belu tačku procenivši da je zadnji vezni gostiju Maurisiju sapleo igrača Benfike pri šutu.

Pici je uzeo loptu, naciljao i pogodio za 1:0, ali je PAOK u nastavku našao način da oduzme Benfiki tu prednost. Strelac gola za konačnih 1:1 bio je Egipćanin Amr Varda, koji je u 76. minutu poslao u mrežu loptu koja se pre njegovog udarca odbila o prečku.

Biće vatren revanš na solunskom stadionu "Tumba"!