"Poker" Sarajeva u Ugljeviku, za vrh tabele

Lako i ubjedljivo, Sarajevo je kao gost porazilo Zvijezdu 09. Remi Mladosti i Čelika, Sloboda bolja od Radnika, Zrinjski od Tuzle siti.

Zvijezda 09 Sarajevo 0:4 Premijer liga BiH 7. kolo rezultati, tabela Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbaleri Sarajeva zabilježili su ubjedljiv trijumf na gostovanju protiv Zvijezde 09, te tako nakon nekompletnog drugog kola Premijer lige BiH preuzeli lidersku poziciju od gradskog rivala Željezničara.

ZVIJEZDA 09 - SARAJEVO 0:4 (0:3)

Već nakon prvih 45 minuta dalo se naslutiti da tim Husrefa Musemića neće imati problema protiv debitanta u bh. eliti.

"Bordo" tim u prvom poluvremenu postigao je tri pogotka, u nastavku još jedan, za više nego siguran trijumf u Ugljeviku.

Gosti su do prednosti stigli sjanim golom Benjamina Tatara iz 28. minuta. Primio je fudbaler Sarajeva loptu nadomak šesnaesterca, a onda topovskim udarcem zatresao mrežu nemoćnog Darka Dejanovića.

...
Izvor: Dailymotion/Golovi

Bio je to Tatarov već četvrti pogodak u sezoni, kojim se po broju golova na kratko izjednačio sa klupskim kolegom Mersudinom Ahmetovićem.

Kažemo na kratko, jer se i iskusni golgeter samo deset minuta kasnije upisao u strijelce, pogodivši odlično glavom za sigurnih 0:2.

U posljednjim trenucima prvog dijela igre Amar Rahmanović stavio je tačku na sjajnih 45 minuta gostujuće ekipe, da bi u desetom minutu nastavka svojim drugim golom postavio konačnih 0:4.

ZVIJEZDA 09: Dejanović, S. Filipović, Krajišnik, Husić (46. Asentić), Huseinbašić, Zlatković, Tojčić, M. Filipović (77. Zekanović), Vojinović (46. Tripković), Škahić, Čulum. Trener: Milan Đuričić.

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Šabanović, Hebibović, Ahmetović (58. Handžić), Rahmanović (77. Crepulja), Šofranac, Mustafić, Adukor, Dupovac, Tatar (64. Resić). Trener: Husref Musemić.

Mladost i Čelik podijelili su bodove odigravši 1:1. Poveli su gosti golom Marina Jurine, ali nisu uspjeli da sačuvaju prednost. Abid Mujagić u samom finišu meča donio je remi svoj timu.

Nešto kasnije, Sloboda je na "Tušnju" golovima Ivana Barabana i "rezerviste" Seida Zkića savladala Radnik 2:0, te tako Bijeljincima nanijela prvi poraz u sezoni.

U posljednjem meču današnjeg programa, aktuleni šampion Zrinjski pred svojim navijačima savladao je Tuzlu siti minimalnim rezultatom 1:0, a gol vrijedan tri boda postigao je Nemanja Bilbija 20 minuta prije kraja meča.