Đirona je povela, Real penalima preokrenuo

Real nije dozvolio da i ove sezone neprijatno iznenadi u Đironi. Ubedljiva pobeda šampiona Evrope.

Đirona nije uspela da napravi senzaciju kao što je to uradila u oktobru prošle godine, kada je kao domaćin pobedila Real Madrid 2:1.

Ove godine "kraljevski klub" se revanširao s kamatom – 4:1 (1:1).

Doduše, početak utakmice je mirisao na oktobarsku reprizu, jer su Katalonci poveli golom Garsije u 16. minutu. Ali, onda su usledili penali za Madriđane...

Serhio Ramos je u 36. minutu iskoristio prvi i izjednačio na 1:1. Karim Benzema je pogodio iz drugog u 52. i posle toga sve je bilo lakše.

Do kraja utakmice "upisao" se i Geret Bejl u 59, da bi konačan rezultat postavio Benzema drugim golom u 80. minutu.

U duelu Sevilje i Viljareala nije bilo golova.

Valensija nije dobro počela novu sezonu u Primeri. Bod na otvaranju protiv Atletika samo je zamazao oči navijačima "slepih miševa", koji su već u drugom kolu doživeli prvi poraz.

Espanjol je u Barseloni stigao do laganih 2:0.

Domaćin je poveo uz pomoć VAR tehnologija, što je prvi slučaj korišćenja nove tehnologije u Primeri. Naime, Grenero je izveo slobodan udarac, a lopta se od prečke odbila koji centimetar iza gol-linije.

Konsultovan je VAR, koji je u 63. minutu potvrdio preciznost šuta fudbalera Espanjola.

Nije mnogo prošlo, a Espanjol je vodio 2:0 -  pet minuta posle prvog gola, pojačanje plavo-belih BorhaIglesijas iskoristio je katastrofalnu grešku GabrijelaPauliste i Kataloncima obezbedio pobedu.