Štutgart je Bajernov grad!

Bavarska imperija je stigla do desete uzastopne pobjede na "Mercedes-Benc areni".

Vladar najposjećenijeg meča u istoriji Bundeslige je naravno Bajern.

Pogotovo na "Mercedes-Benc areni" koji su posljednji put pognute glave napustili 2007.godine!

Ipak, gigant iz Minhena je prošle sezone kod kuće, kada je već osigurao titulu, ponižen od Štutgarta (1:4) pa je večeras na meniju bila osveta.

ŠTUTGART - BAJERN 0:3 (0:1)

Domaćini su sa dosta entuzijazma ušli u meč i već u prvoj "odbrani" najavili visoki presing na zadnju liniju Bavaraca. Gosti su se dosta mučili u posjedu lopte i bili daleko od gola Rona-Roberta Cijelera, ali kako je vrijeme odmicalo domaći igrači su sve više gubili "oštricu".

Bajern je nakon isteka tridesetog minuta već uspostavio potpunu dominaciju u protivničkoj polovini i tražio rupu u defanzivnom bloku domaćih koju je pronašao Leon Gorecka u 37. minutu.

Mladi veznjak je na vrhu šesnaesterca u prijemu lopte izbacio Emilijana Insuu, a potom lijepo otvorio stopalo i majstorski iz koljena kroz "šumu" gostujućih fudbalera našao donji lijevi ugao. Inače, Tomas Miler je bio uključen u 19 od posljednjih 20 golova svog tima protiv Štutgarta.

Sjajno!

Velike prilike da povećaju vođstvo svog tima do kraja prvog dijela su imali Mats Humels i Tomas Miler, ali je Štutgart uspio ostati na samo jednom golu zaostatka.

Ali, to u drugom poluvremenu nije mogao da ponovi.

Drugi gol za Bajern je postigao Robert Levandovski koji je na asistenciju Leona Gorecke savladao Cijelera pogodivši skoro isto mjesto kao i pridošlica iz Šalkea u prvih 45 minuta.

A, šlag na tortu i treći gol gostiju je djelo Tomasa Milera, ali "slava" pripada Poljaku koji je "štiklom" fenomenalno asistirao Nijemcu koji je rutinski poslao loptu u mrežu.