Grujić skrivio penal, ali se radovao

Nakon što Kaliđuri nije iskoristio jedanaesterac koji je skrivio srpski reprezentativac Marko Grujić, Šalke je doživio prvi poraz od Herte u Gelzenkirhenu još od 2004.

Herta je upisala i drugi trijumf na startu sezone savladavši  Šalke u gostima rezultatom 2:0.

Poslije debija od svega nekoliko minuta na terenu u prošlom kolu, srpski reprezentativac Marko Grujić  našao se u startnih 11 protiv Šalkea i upravo on bio je akter prve ozbiljnije šanse na utakmici.

Nažalost, u svom šesnaestercu.

Grujić je poslije centaršuta u 13. minutu  bespotrebno igrao rukom i skrivio penal, međutim Kaliđuri nije iskoristio ovaj poklon i poslao je loptu pored gola.

Već u sljedećem napadu sve se okrenulo.

Dilrason je odlično primio dubinsko dodavanje na lijevoj strani i centrirao za Dudu koji je matirao Farmana za vođstvo Herte.

Imao je Grujić priliku da se iskupi za jedanaesterac u drugom poluvremenu, ali je Farman poslije odličnog prodora  srpskog veznjaka prvi stigao do lopte.

Iako je Šalke imao veći posjed lopte nije uspjevao da stvori pravu priliku pred golom Jarštajna, dok je na drugoj strani malo nedostajao da Herta neki od opasn ih kontranapada završi pogotkom.

Tri boda za Hertu je sačuvao Jarštajn sa dvije čudesne intervencije u sudijskoj nadoknadi, a "ovjerio“ ih je Ondrej Duda iz slobodnog udarca u petom minutu sudijske nadoknade.

Prethodno je Konopljanka napravio prekršaj nad Jastržembskim kao zadnji igrač odbrane pa je Šalke ostao bez igrača i bodova.

Herta je tako stigla do prve pobjede u Gelzekirhenu poslije 14 godina, odnosno remija i 10 vezanih poraza od Šalkea na Veltins areni.

Fortuna Diseldorf stigla je do prvog boda poslije povratka u Bundesligu remiziravši 1:1 na gostovanju Lajpcigu.

Mogli su gosti i do čitavog polijena jer su poveli golom Cimermana u 47. minutu, međutim RB Lajpcig je u 68. Pomalo srećno stigao do izjednačenja preko Augustina.