SEHA liga: Izviđač i nakon trećeg kola na nuli

"Skauti" u Zagrebu doživjeli treći uzastopni poraz u regionalnoj ligi.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Rukometaši Izviđača (očekivano) su ubjedljivo poraženi u Zagrebu u trećem kolu regionalne SEHA lige - 36:25.

Ekipa iz Ljubuškog nije uspjela da parira znatno kvalitetnijem hrvatskom sastavu, koji je već nakon prvog poluvremena najavio ubjedljiv trijumf. Zagrepčani su na isteku 30. minuta vodili 20:5 i već tada je bilo jasno da će se "skauti u prestonici Hrvatske provesti kao bosi po trnju.

Ipak, u nastavku meča mnogo bolja slika na terenu.

Rukometaši bh. šampiona zaigrali su angažovanije, a i domaći su popustil, pa su Ljubušaci drugi period igre riješili u svoju korist 20:16, čime su bar ublažili neugodan poraz u Zagrebu.

...
Izvor: Youtube/SEHa Gazprom league

Valentino Ravnić bio je najefikasniji u redovima pobjednika sa šest golova, dok je kod gostiju Vedran Delić postigao pogodak manje.

U narednom kolu Izviđač će ponovo u goste, 19. septembra igraće protiv Metalurga u Skoplju.