SRPSKA OPEN: Italijan osvojio Banjaluku!

Italijanski teniser Alesandro Đanezi pobjednik je 17. po redu ATP čelendžera u Banjaluci, koji od ove godine nosi naziv Srpska open.

Srpska open: Alesandro Đanezi osvojio Banjaluku Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Po prvi put u istoriji turnira, koji se igrao za nagradni fond od 85.000 evra na terenima Teniskog kluba Mladost, jedan Italijan je podigao pehar i osim 100 ATP bodova, osvojio i ček na 12.500 evra.

Riječ je o Alesandru Đaneziju, koji je u finalu savladao sedmog nosioca Karlosa Berloka iz Argentine sa 2:1 po setovima 7:6, 4:6, 4:6 kojem je pripalo 60 poena i suma od 7.200 evra.

Italijan je u nedjelju furiozno počeo i poveo sa 3:0 uz brejk u drugom gemu, ali se Berlok eskpresno vratio osvojivši pet uzastopnih gemova u kojima je čak dva puta oduzeo servis Đaneziju.

Ipak, italijanski teniser, koji je 247. na ATP listi, uspio je da se ponovo vrati u život i "brejkne" Argentinca u 10. gemu za izjednačenje 5:5.

Potom su obojica igrača bila sigurna na svoj servis i odluka o pobjedniku seta pala je u taj-brejku u kojem je više nerava imao je Argentinac slavivši rezultatom 8:6.

U drugom setu na banjalučkoj šljaci, Italijan je oduzeo servis Argentincu u trećem gemu, ali je Berlok odmah uzvratio "ribrejkom".

Đanezi je u sedmom gemu ponovo imao brejk priliku, međutim, odlični servisi Argentincu su omogućili da osvoji gem, a potom i da napadne Italijana, ali se nije lako dao lošije rangirani italijanski teniser.

Vodila se izuzetno izjednačena borba i viđeno je mnogo prelijepih poena obojice tenisera, sve do devetog gema u kojem je Đanezi iskoristio drugu brejk priliku i oduzeo servis Argentincu, a potom na svoj servis stigao do izjednačenja - 6:4.

Odlučujući set je počeo slično kao i prethodna dva - Italijan je prvi stigao do brejka u trećem gemu i potom ga uz dosta muke "potvrdio" - 3:1, koji više nije ispuštao do kraja kada je iskoristio drugu meč loptu za konačnu pobjedu.