Drama ponedeljkom uveče: Brajton je opet uspeo!

Penal u nadoknadi vremena odlučio je poslednji meč 5. kola Premijer lige. Žilavi gosti su se opet "vratili iz mrtvih".

Sautempton je vodio 2:0 u 65. minutu, ali to nije bilo dovoljno da veče prođe mirno na "Sent Meriju".

Danski vezista Pjer Emil Hojberg doveo je "svece" u vođstvo u 35. minutu, Dani Ings je iz penala povećao na 2:0 posle očiglednog faula Gaetana Bonga na njemu...

Ipak, ni tu nije bio kraj!

Sautempton - Brajton 2:2 (1:0)

Samo dva minuta kasnije gosti su "otvorili" meč pogotkom Šejna Dafija posle veoma loše reakcije ekipe Marka Hjuza posle prekida. Štoper Brajtona je dobio previše prostora i to je iskoristio da pogodi.

Dok se bližio kraj tenzija je rasla, a gosti su "iščupali" bod takođe udarcem sa bele tačke. Strelac je bio Glen Marej, a penalu je prethodilo guranje Džejms Vard Prausa u duelu sa Dafijem. Utisak je da je faul možda dosuđen i prestrogo, ali je kontakt ipak postojao, pa će biti polemike.

Brajton je tako uradio isto što i pre septembarske pauze, kada se i protiv Fulama vratio iz minusa od dva gola i išćupao bod.

Definitivno ne bi trebalo otpisivati upornu ekipu Krisa Hjutona!