KUP BiH: Branilac trofeja ispao na startu!

Aktuelni osvajač Kupa Bosne i Hercegovine, sarajevski Željezničar eliminisan je već u šesnaestini finala!

Žrijeb je već u prvoj rundi najmasovnijeg takmičenja spojio Želju i Široki Brijeg što je naravno okarakterisano najvećim derbijem početne faze, a pobjedu na "Pecari" su izvojevali hercegovački fudbaleri - 2:0 (1:0) i plasirali se u osminu finala.

Širokobriježane je u vođstvo doveo Danijel Kožul u 29. minutu, nakon što je "nadskočio" odbranu gostiju sa "Grbavice" i glavom pogodio mrežu Nevresa Fejzića - 1:0.

...
Izvor: Dailymotion/newsdm

Susret je "prelomila" greška Mateja Rodina, koji je poklonio loptu Josipu Kvesiću, a napadač domaćina je pogodio za 2:0.

...

Sarajlije nisu mnogo pokazale u srijedu uveče u Širokom Brijegu, ali su teren napustile sa igračem više.

U samom finišu Široki Brijeg je ostao sa desetoricom na terenu, nakon što je u prvom minutu sudijske nadoknade crveni karton zbog prigovora sudiji Elvisu Mujiću iz Banovića zaradio golman Luka Bilobrk.

Ipak, to nikako večeras nije moglo da pomogne plavima sa "Grbavice", koji su prethodne sezone podigli pehar, a ove godine ispali već na samom startu najmasovnijeg takmičenja.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kvesić, Kožul, Matić, Ćorić, Babić, Eliomar, Kovačić, Perković, Bagarić, Marković. Trener: Goce Sedloski

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Rodin, Stevanović, Šehić, Blagojević, Zajmović, Šabanadžović, Dacić, Hajdarević, Osmanković, Zec. Trener: Milomir Odović