Mirković o suđenju: Umem da namirišem prevaru!

Trener Partizana posle utakmice sa Radom pričao i o glavnom sudiji Milošu Đorđiću.

Mirković o suđenju: Umem da namirišem prevaru! Izvor: MN PRESS

Partizan je protiv Rada, pre svega u drugom poluvremenu, delovao daleko bolje nego pre nekoliko dana u Novom Sadu, kada ga je Proleter prilično namučio. "Parni valjak" je opet pobedio 1:0 i sa utakmicom više se probližio Crvenoj zvezdi na dva boda.

Posle derbija bi Partizan moga i na prvo mesto tabele. Trener vicešampiona Srbije, Zoran Mirković, samo je kratko prokomentarisao takvu mogućnost.

"Da pobedimo…",rekao šef stručnog štaba Partizana.

Mirković je mnogo više pričao o suđenju Mi
loša Đorđića.

"Mladi gospodin koji je sudio večerašnju utakmicu, takođe nam je sudio protiv Mačve. Ako vratimo film, a ja ima pamće
nje kao slon, lagano je dosudio penal u Šapcu protiv nas, a večeras lagano nije dosudio za Partizan", primetio je trener crno-belih.

Strateg Partizana nastavio je o suđenju Đorđića.

"Meni neke stvari ovde nisu jasne, odnosno neke stvari su mi kristalno jasne. Ako su srpskom fudbalu potrebne, nema problema. Nisam iz te priče. Dugo igram fudbal, mnogo ga dobro vidim i osećam, retko šta može da mi promakne, a znam da namirišem stvari",
rekao je Mirković gestikulirajući prstima.

Na pitanje da li se plaši suđenja u derbiju, Mirković je u svom stilu odgovorio: "Ne plašim se nikoga. Čega da se plašim? Takvih ljudi? Zašto bih se plašio? Jednostvano, jedno s drugim ne ide."

Partizan je mnogo bolje delovao u drugom poluvremenu utakmice sa Radom.

"Imali smo problem sa realizacijom, pogotovo u prvom poluvremenu. Delovalo je kao da su nam noge okovane. Generalno mogu da budem zadovoljan, napravili smo dobru uvertiru za derbi."

crno-beli ove sezone ne postižu mnogo golova, ali nižu pobede rezultatom 1:0.

"Italijanski stil igre, tako ispada. Igrom slučaja malo golova primamo, ali nam protivnik napravi šansu, dve ili kao na prošloj utakmici više od toga, a opet imamo problem sa realizacijom. Hteli smo da dođemo do igre
ubacivanjem Jankovića u sredinu, imali smo posed, ali u toj poslednjoj trećini nismo imali odlučnost, nismo imali kilersku agresivnost, kada treba da se da gol", ocenio je Mirković.

Rikardo je dva puta mogao da asistira, ali se odlučio da sam neuspešno završi te akcije.

"Kada se ne postigne gol uvek mogu da se nađu zamerke. On je napadač i to su ljudi koji imaju svojstvo da su malo egoisti, pa bih
tako prokomentarisao", podvukao je Zoran Mirković.