LE: Luka Jović kaznio Radonjića

Centarfor Ajntrahta dao pobedonosni gol za Ajntraht na gostovanju u Marseju, i to sa igračem manje. Čelsi slavio u Solunu, Nikolićev MOL Vidi izgubio od BATE Borisova...

LE: Luka Jović kaznio Radonjića Izvor: MN PRESS

Ajntraht iz Frankfurta trijumfalno je započeo nastup u Ligi Evrope, zahvaljujući spremnom Simonu Faletu i neumoljivom Luki Joviću!

Domaći Olimpik pola sata je neuspešno pokušavao da brojčanu prednost "naplati" vodećim golom, da bi u 89. minutu posle velike greške Nemanje Radonjića doživeo neočekivani poraz - 1:2.

Očajno ispucanu loptu prihvatio je Falet, stuštio se po levom krilu i centrirao u šesnaesterac, gde je Jović imao vremena da je prihvati i onda poluvolejom "pocepa" mrežu.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde ušao je sa klupe 15 minuta pre kraja, tri minuta posle Radonjića, Olimpikovog tragičara na ovoj utakmici.

Inače, finalista Lige Evrope 2017/18 morao je da zbog kazne UEFA dočeka Ajntraht bez prisustva publike.

Filip Kostić proveo je na terenu svih 90 minuta, dok je trener Adi Huter odlučio da Mijata Gaćinovića zameni na poluvremenu.

Jedan od favorita za osvajanje trofeja, londonski Čelsi, gostovao je u Solunu i savladao PAOK pogotkom Vilijana već u 7. minutu.

Status favorita u večerašnjim mečevima opravdali su Sevilja protiv Standarda, Bešiktaš protiv Sarpsborga i Lacio protiv Apolona, ali bilo je i kikseva.

Glazgov Rendžersi, koje predvodi trener Stiven Džerard, iz tri šuta u okvir dali su dva gola i izvukli remi na gostovanju Viljarealu (2:2), a isti rezultat postignut je u Kijevu, gde je Astana protiv Dinama stigla do boda u petom minutu nadoknade vremena.

MOL Vidi Marka Nikolića posle uspešnog, ali i napornog leta, nalazi se u krizi. U poslednja dva kola domaćeg prvenstva, aktuelni šampion Mađarske osvojio je samo bod, dok je na startu grupne faze Lige Evrope izgubio od uvek neugodnog gosta, BATE Borisova.