Alaves "torpedovao" Rajo, Selta ispustila pobedu

Alaves kao gost ubedljivo pobedio Rajo Valjekano, Darko Brašanac igrao ceo meč. Valjadolid u 94. minutu stigao do remija u Vigu.

Alaves "torpedovao" Rajo, Selta ispustila pobedu Izvor: MONDO portal / Marko Čavić

Sa Alavesom nema šalje ove sezone!

Ekipa nekadašnjeg asa Barselone i španske reprezentacije, Abelarda, trijumfalno je protutnjala i kroz Madrida. Doduše, skalp nije uzet velikanima Realu i Atletiku, već Rajo Valjekanu.

Alaves je u petom kolu Primere pobedio 5:1 (2:1) na gostovanju, što mu je bio treći trijumf ove sezone, uz remi i poraz. Babazorisi su posle ove utakmice i nekompletnog kola izbili na treće mesto i ispred njih su samo aktuelni prvak Španije Barselona i šampion Evrope Real Madrid.

Seriju golova počeo je Navaro u osmom minutu, pošto se vrlo lepo snašao na "prvoj stativu", gde je podmetnuo nogu i prevario kompletnu odbranu domaćina.

Rajo je izjednačio tačno nakon pola sata igre. De Tomas je iskoristio karambol u šesnaestercu i iznenadnu priliku pretvorio u pogodak. Junak meča bio je Ibai, dvostruki strelac. Postigao je dva vrlo lepa gola, od kojih je prvi, a drugi za Alaves bio i najlepši na meču. Odlično je sa 17 metara poslao parabolu u rašlje i spasa za Rajo nije bilo.

Kaljeri je u 56. povisio na 3:1, Ibai u 77. na 4:1, a tačku na ubedljivu pobedu stavio je Burugi u petom minutu nadoknade. Sjajan udarac po zemlji sa preko 20 metara okončao je mučenje Rajo Valjekana i vrlo dobro izdanje Alavesa.

Domaćin je od 35. minuta igrao bez isključenog Abdulajea Ba. Darko Brašanac odigrao je svih 90 minuta za Alaves, a kod poslednjeg gola upisao je i asistenciju.