Furiozni Napoli bez problema u Torinu

Sjajna igra Napolitanaca u prvom poluvremenu, malo zatišje u nastavku, ali ipak sigurna gostujuća pobjeda.

Siguran gostujući trijumf Napolija.

U "matine" terminu i prvom današnjem meču petog kola Serije A: Torino - Napoli 1:3 (0:2).

U prvih 10 minuta gosti su postigli gol preko Lorenca Insinjea i imali još dvije sjajne prilike da već u ranoj fazi susreta zapečate sudbinu "granate".

Što nisu tada, uradili su u 20. minutu.

Sjajan dupli pas odigrali su Dris Mertens i Simone Verdi, Belgijanac je asistirao Italijanu i već tada je bilo jasno da će domaćinu biti izuzetno teško da izbjegne poraz, drugi u sezoni.

Bio je to Verdijev prvenac u dresu Napolitanaca, a postigao ga je protiv kluba za koji je svojevremeno igrao prvo u Seriji B, a zatim i u najjačoj italijanskoj ligi.

JUBILEJ HAMŠIKA

Kapiten Napolija Marek Hamšik upisao je danas 400. meč u Seriji A.

Problemi za tim Karla Ančelotija počeli su početkom nastavka, kada je domaćin krenuo nešto ofanzivnije ka golu Davida Ospine.

Sebastijano Luperto u 51. minutu skrivio je jedanaesterac, a Andrea Beloti sa "kreča" prepolovio prednost rivala.

Ipak, bio je to kratkotrajan period bolje igre Torina, nedovoljan za nešto više od počasnog gola.

Samo osam minuta kasnije Napoli je ponovo stekao dva gola prednosti.

Hoze Kaljehon pogodio je stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Insinje i postigao svoj drugi, a za goste treći pogodak.

Još jedan bivši igrač Torina upisao je minute u dresu Napolija. Nikola Maksimović šansu je dobio u posljednjih petnaestak minuta susreta, dok kod domaćih Saša Lukić nije ulazio u igru.

Napoli se ovim trijumfom bodovno izjednačio sa liderom Juventusom, koji večeras na gostovanju protiv Frozinonea (20.30) zatvara peto kolo Serije A.