Šestica Sevilje u Valensiji i het-trik Ben Jedera

Druga uzastopna ubedljiva pobeda ekipe sa "Ramon Sančez Pishuaina".

Goleada za početak dana u Primeri!

U nedeljnom matine terminu 5. kola španskog prvenstva, Sevilja je "razbila" Levante 6:2! Sve je bilo rešeno već u prvom delu utakmice, kada su gosti poveli 4:1.

Briljirao je francuski napadač Visam Ben Jeder, koji je stigao da pre odlaska na odmor upiše het-trik. Prvo je u 11. minutu doneo svom timu 1:0, pa u 35. 3:1, a onda i u 45. 4:1. U međuvremenu je Rodžer izjednačio samo minut posle vodećeg gola gostiju, ali je u 21. Daniel Kariko vratio prednost Sevilji. Po povratku sa odmora, mrežu Levantea pogodili su Andre Silva (49) i Pablo Sarabija (59), dok je konačan rezultat postavio Simon Kjaer autogolom u 90. minutu.

Možda bi ishod utakmice bio i drugačiji da je Hose Luis Morales u 26. minutu realizovao penal kojim je Levante mogao do 2:2. Na žalost po domaće navijače, Tomaš Vaclik je odbranio šut sa bele tačke...

Sevilji je ovo druga zaredom ubedljiva pobeda, pošto su u četvrtak u Ligi Evrope savladali belgijski Standard 5:1, ali ono što najviše raduje navijače jeste prekid loše serije u Primeri. Ovo je prva pobeda ekipe posle dva poraza i remija.

Levante je produžio niz mečeva bez pobede, jer u poslednje četiri utakmice ima tri poraza i remi.