Arsenal iskoristio šanse, Everton ne

Tandem Lakazet - Obamejang za tri minuta rešio uzbudljiv i dinamičan meč na "Emirejtsu".

Četvrta pobeda Arsenala i drugi uzastopni poraz Evertona, nakon obećavajućeg početka sezone i četiri meča bez poraza "karamela".

Aleksandr Lakazet u 56. minutu je zatresao mrežu efektnim udarcem od stativu sa petnaestak metara, a tri minuta kasnije konačan rezultat je postavio Pjer Emerik Obamejang, nakon kontre u kojoj su učestvovali još Mesut Ozil i Aron Remzi - 2:0 (0:0)!

Oba tima su pri rezultatu 0:0 imala mnogo šansi, Everton čak više od Arsenala, počev od očajne reakcije Kalvert Luina, kada je već u prvom minutu izbio sam pred Petra Čeha.

Iskusni golman "tobdžija" je i tada i u svim narednim kritičnim situacijama intervenisao kao u najboljim danima, pa se mirne duše može reći da je upravo on bio najzapaženiji akter poslednje premijerligaške utakmice za ovaj vikend.

Ako Arsenal u sledećem kolu - opet kao domaćin - savlada i Votford, mogao bi da se probije među prva četiri na tabeli, a to bi novom menadžeru Unaiju Emeriju donelo visoku ocenu za prva dva meseca rada na poziciji koju je preko 20 godina zauzimao Arsen Venger.