"Ludilo" na San Siru - 93. sekund i 91. minut!

Gonzalo Iguain postigao najbrži gol "rosonera“ u posljednjih pet godina, ali je slavlje na San Siru pokvario Rigoni u sudijskoj nadoknadi.

Fudbaleri Milana ispustili ekspresnu prednost, potom imali novo vođstvo, da bi u posljednjim trenucima utakmice ponovo razočarali navijače.

Suso je namještao golove, a Iguain i Bonaventura tresli mreže Atalante, ali gosti iz Bergama dva puta su se vraćali, golovima Gomeza i Rigonija u sudijskoj nadoknadi za konačnih 2:2 na San Siru.

Dugo je čekao Milan pobjedu nad gostima iz Bergama, tačnije 1212 dana prošlo je od tog 30. maja 2015, a onda poveo poslije samo 93. sekunde igre u nedjeljnjom meču protiv Atalante.

Španac Suso poslao je okomitu loptu u šesnaesterac, a Argentinac Gonzalo Iguain bez oklijevanja, iz prve opalio i zatresao mrežu gostiju.

Bio je to najbrži pogodak Milana još od gola Muntarija u oktobru 2013. kada je postigao gol Juventusu poslije samo 18 sekundi.

Na pravim mukama bila je ekipa Atalante u prvom poluvremenu, ali ju je spašavao golman Golini, okvir gola pa i VAR.

Pogodak Iguaina poništen je zbog ofsajda u 21. minutu poslije pregledanja video-snimka, a u 39. minutu Bonaventura je pogodio stativu.

Oscilacije u igri Milana nešto su na šta su navikli njihovi navijači, ali i protivnici protivnici ekipe Đenara Gatuza, koji to znaju često da kazne.

Tako je bilo i u nedjelju.

Kontranapad, odnosno akciju Atalante u četiri poteza pogotkom u 54. minutu završio je Papu Gomez.

Još jednom je Milan došao do vođstva, a ponovo je gol namjestio Suso, jedna od rijetkih konstanti u ekipi "rosonera".

Španac je ovog puta ubacio za Bonaventuru, koji je sa peterca pronašao jedini mogući put do Golinijeve mreže za 2:1.

Ekipa Intera u subotu je nakon dramatičme završnice stigla do pobjede protiv Sampdorije u sudijskoj nadoknadi, a njihov najveći rival dan kasnije u nadoknadi vremena izgubio je sve. Tačnije dva boda.

Poslije centaršuta sa desne strane Donaruma je odbranio pokušaj Zapate, ali njegov trud nisu ispratili defanzivi Milana i zaboravljeni Rigoni je odbijenu loptu sa pet metara poslao u praznu mrežu za remi 2:2.

I Atalanta i Milan imaju po pet bodova, s tim da je ekipa iz Bergama odigrala pet utakmica, a „rosoneri“ meč manje.