Gol Ronalda, suze su prošlost

Frozinone čuvao Kristijana Ronalda i svoju mrežu sve do 81. minuta duela protiv Juventusa, a onda je Portugalac zatresao mrežu Sportijela.

Juventus je u posljednjem meču petog kola sa 2:0 pobijedio Frozinone i zadržao maksimalan učinak poslije pet kola Serije A.

Pet puta šutirao je Kristijano Ronaldo i promašivao u nedjelju uveče, čak su mu "poništili“ pogodak igrači Frozinonea izbivši loptu sa gol-linije, ali poslije šestog udarca na meču vratio se osmijeh na njegovo lice.

Portugalac je večeras pokazao da je zaboravio crveni karton koji mu je pokazao Feliks Brih protiv Valensije u Ligi šampiona i da je maksimalno fokusiran na ono što najbolje radi – postizanje golova.

Nakon što nisu uspjevale njegove individualne akcije CR je sačekao da dobije novu priliku poslije poteza svojih saigrača i nakon izblokiranog šuta Pjanića odbijenu loptu iz prve poslao u mrežu.

Tako je konačno probijen „bunker“ Frozinonea koji je znao da protiv šampiona Italije nema mnogo razloga za optimizam i da je jedina šansa da pokuša sačuvati „nulu“.

To je uspješno radio 80 minuta, a nakon što jprimljenog pogotka „pukla“ je odbrana i drugi put.

Tačnije Frozinone je skupo platio posljednji pokušaj na utakmici da stigne eventualno do izjednačujućeg gola.

Juventus je u četvrtom minutu sudijske nadoknade povukao munjevitu kontru, praktično bila je to akcija „pet na jedan“, da bi rezervista Bernardeski iskoristio pas Pjanića i postavio konačnih 2:0.

„Stara Dama“ ponovo bježi Napoliju tri boda, dok je Frozinone pretposljednji, ali samo zahvaljujući činjenici da je Kjevo opočeo sezonu sa kaznom od „minus tri boda“.