"Vezer" neosvojiv, Veljković strijelac

Miloš Veljković strijelac u pobjedi Verdera nad Hertom 3:1 kojom se ekipa iz Bremena popela na drugo mjesto na tabeli Bundeslige.

Fudbaleri Verdera nastavili su sa sjajnim igrama na početku sezone i nanijeli Herti prvi poraz ove sezone.

Duel dvije dosad neporažene ekipe otvorio je peto kolo Bundeslige, a završen je pobjedom domaćina 3:1 na Vezer stadionu u Bremenu.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković dao je veliki doprinos trijumfu svoje ekipe solidnom igrom u odbrani, ali prije svega pogotkom za 2:0, kojim je praktično riješeno pitanje pobjednika.

Štoper Verdera u posljednjem minutu prvog poluvremena odlično je skočio poslije kornera i glavom poslao loptu u mrežu.

Bilo je to veliko olakšanje za domaće fudbalere, koji nisu imali veliki broj prilika u prvom dijelu i koji su do prvog pogotka došli uz mnogo sreće.

Poslije slobodnog udarca u 11. minutu Gebre Selasije je pogodio prečku, a Lustenberger je potom bukvalno iz ruku izbio loptu svom golmanu Jarstajnu i Harnik je sa samo par metara zabio za vođstvo.

Bio je to njegov prvi pogodak od povratka među „vukove“ poslije osam godina.

Dozu neizvjesnosti u ovaj meč unio je Dilrosun pogotkom za 2:1 u 53. minutu, koji ide na dušu golmana Pavlenke. Češki golman bio je katastrofalno postavljen i nije zatvorio prvu stativu, a mladi Holanđdanin je to kaznio pogotkom gotovo iz mrtvog ugla.

U ekipi Herte nije bilo povrijeđenog Marka Grujića, a kapitensku traku i ovog puta nosio je Vedad Ibišević, ali nije uspio da postigne gol protiv Verdera.

Imao je bh. internacionalac jednu odličnu priliku kada je u petercu stigao do lopte prije Pavlenke, ali je iz okreta šutirao, možda i ishitreno i lopta je završila preko gola. Ibišević je tako ostao na tek dva gola postignuta protiv Verdera, što je njegov drugi najlošiji učinak kada su ekipe Bundeslige u pitanju.

Pobjedu Verdera ovjerio je Maks Kruze iz penala u 66. minutu, nakon što je Platenhardt u šesnaetercu oborio Gebre Selasija.

Verder je do kraja sačuvao svoju mrežu i stigao do treće pobjede ove sezone, interesantno, prve kod kuće.

Vezer stadion u Bremenu je, međutim, neosvojiva tvrđava otkako je došao trener Florijan Kohfeldt. Sa njim na klupi Verder je neporažen 16 utakmica kod kuće, čime je izjednačen klupski rekord.