ŠOK U MANČESTERU: Murinjov đak izbacio Junajted!

Ekipa Frenka Lamparda šokirala posrnulog giganta i izbacila ga iz Liga kupa na penale!

Košmarna noć "Teatra snova"!

Derbi Kaunti, šestoplasirani tim tabele Čempionšipa (druge lige) pobijedio je u domu Mančester junajteda poslije 17 godina i izbacio "crvene đavole" iz Liga kupa!

JUNAJTED - DERBI 2:2 (penalima 7:8!)

Ekipa Žoze Murinja dobila je jak šamar od tima na čijoj klupi sjedi Frenk Lampard, Čelsijeva legenda i nekadašnji Portugalčev igrač.

Da li će upravo "Frenki" da sasvim primakne svog učitelja otkazu?! Saznaćemo narednih dana.

Ono što je definitivno je da na Old Trafordu više nijedan meč ne može da protekne mirno i bez stresa!

Iako se činilo da će poslije bolnog remija protiv Vulverhemptona navijači Junajteda konačno gledati opuštajući meč Liga kupa, gostujuća ekipa je na čelu sa Lampardom žestoko namučila favorita i nanijela mu jedan od najbolnijih poraza posljednjih godina.

Španac Huan Mata je u 3. minutu doveo Junajtedu prednost koja je nagovijestila rutinski trijumf "đavola", ali je Liverpulov đak Hari Vilson (21) golčinom iz slobodnog udarca u 59. minutu "zakuvao" situaciju, koja je proključala poslije opravdanog isključenja golmana domaćin, Serhija Romera.

Argentinac je u 67. minutu spriječio siguran vodeći gol gostiju tako što je igrao rukom van šesnaesterca, a umjesto njega je pred stative stao veteran Li Grant (35). Bivši golman Stouka je u 79. minutu "skinuo" odličan šut Jozefsona, ali u 85. nije mogao da spriječi neizbježno.

I u toj situaciji Grant je "skinuo" prvi šut, ali je Džek Meriot pritrčao na odbijenu loptu i postavio šokantnih 1:2!

Dok se očekivalo da to bude i konačan rezultat, Belgijanac Maruan Felaini je ipak izborio "đavolima" penale, udarcem glavom na asistenciju Dijega Dalota. U toku je bio 95. minut i bio je to uvod u penale, koje su igrači oba tima izvodili skoro savršeno.

Poslije 15 uzastopno iskorišćenih jedanaesteraca, tragičar je bio štoper Junajteda Fil Džons! Skot Karson se bacio u svoju lijevu stranu i uhvatio loptu, za veliku senzaciju!

Pred Lampardom je očigledno lijepa karijera menadžera. A šta očekuje Murinja poslije još jednog kiksa?

Pogledajte Vilsonovu golčinu, koju je sa terena vidio i Nemanja Matić, jer je učestvovao u porazu "đavola" od početka do kraja meča.

Druge utakmice 3. kola pale su u sjenku iznenadnog Derbijevog trijumfa, iako je trećeligaš Barton eliminisao premijerligaša - Barnli, rezultatom 2:1.

Fulam Slaviše Jokanovića pobijedio je na gostovanju Milvolu 3:1 bez Aleksandra Mitrovića, koji je dobio odmor kao i Luka Milivojević, čiji je Kristal Palas rutinski savladao Vest Brom u gostima - 3:0.