ŠOK!!! GOŠK slavio na Grbavici

Velika pobjeda za klub iz Gabele u 12. kolu Premijer lige BiH.

Mato Neretljak je na klupi GOŠK-a imao debi iz snova.

Njegov tim je protiv favorizovanog domaćina odigrao odličnu utakmicu na oba dijela terena, naravno, posjed lopte nije bio na njiihovoj strani, ali mnogi stručnjaci ističu da je mnogo bitnije šta uradite sa loptom kada je imate.

A ideju sa loptom u nogama nisu imali domaćini koji su igrali bezidejno većim dijelom susreta, a jedini gol kojim su izjednačili rezultat su postigli sa bijele tačke u 85. minutu.

Ipak, posljednju riječ je su imali gosti koji su u četvrtom minutu nadoknade vremena penalom Mirsada Ramića došli do tri boda.

ŽELJEZNIČAR - GOŠK 1:2 (0:1)

Gosti su poveli u 27. minuti susreta kada je Vego ubacio iz kornera sa desne strane, a Đajić sa desetak metara glavom matira Kjosevskog.

Sve do finiša susreta publika nije vidjela mnogo, a onda je u centar pažnje došao arbitar Sabrija Topalović.

Đajić je u 83. minutu srušio Dacića van kaznenog prostora, a zenički arbitar je pokazao na bijelu tačku. Nakon što se velika gužva koja je nastala raščistila, a Đajić i Bogičević dobili žute kartone, u 85. minuti Krpić je iz penala pogodio za 1:1.

Ipak, u četvrtom minutu nadoknade arbitar dosuđuje jedanaesterac za goste koji Ramić realizuje za konačnih 2:1.