SEHA: Vujina prva pobjeda i to protiv Izviđača

Rukometaši Izviđača upisali su u utorak uveče četvrti poraz ove sezone u regionalnoj SEHA ligi.

SEHA: Izviđač poražen u Nišu Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Bolji od "skauta" u okviru petog kola u tzv. derbiju začelja bio je niški Železničar u dvorani "Čair" - 30:21 (15:7).

Nišlije su tako upisale prvi ovosezonski trijumf za bijeg sa dna tabele, prepustivši "fenjer" upravo šampionu Bosne i Hercegovine.

Samo u prvih 15-ak minuta, gosti iz Ljubuškog su se solidno držali protiv izabranika Veselina Vujovića, koji su potom pojačali odbranu i postigli nekoliko laganih golova pa je razlika već sredinom prvog poluvremena iznosila "plus pet" (10:5).

Do odlaska na odmor, Željo je povisio prednost na 18:7, da bi se u nastavku u ljubuškom timu"probudilo" lijevo krilo Vedran Delić, do ovog kola prvi strijelac SEHA lige sa 24 pogotka, za smanjenje rezultata na "minus pet".

Ipak, Vujovićev tim je uspio da odbije sve napade i nije dopustio da meč uđe u rezultatsku neizvjesnost u finišu, ali neizvjesnost u Nišu postoji oko ostanka Vujovića na klupi s obzirom da je legendarni Vuja dobio ponudu da preuzme ekipu Vesprema poslije odlaska Ljubomira Vranješa.

Prvo ime Ljubušaka u Nišu bio je Domagoj Alilović sa sedam postignutih pogodaka, dok je Delić uknjižio četiri gola. Kod Nišlija prednjačili su Stevan Sretenović sa sedam golova, te Jovo Damjanović i Đorđe Spasić sa dva pogotka manje.