Dvostruki preokret na Grbavici, Željezničar slavi!

Autori mondo.ba Autori Agencije

Fudbaleri Čelika prokockali vođstvo i igrača više protiv Željezničara na Grbavici.

Željezničar je ispustio vođstvo protiv Čelika, dozvolio Zeničanima da stignu do 2:1, a onda velikim preokretom sa desetoricom na terenu stigao do pobjede.

Poslije odličnih 90 minuta na sarajevskoj Grbavici:

ŽELJEZNIČAR – ČELIK 3:2 (1:1)

Gosti iz Zenice došli su u priliku da poslije pobjede na Bilinom polju prošle sezone upišu drugi uzastopni trijumf nad „plavima“, ali su umjesto toga i šesti put zaredom napustili Grbavicu kao poraženi.

Ni igrač manje u posljednje 22 minuta nije omeo ekipu Milomira Odovića da napravi veliki preokret i golom Rodina brzo poravanju na 2:2, a onda pogotkom Krpića zapečate sudbinu Čelika.

Prvu veliku šansu imao je napadač Željezničara Sulejman Krpić, koji nakon dubinskog dodavanja Jovana Blagojevića ne uspjeva matirati Ružića.

Željezničar je u prvom poluvremenu bio dosta bolji protivnik, nizao je šanse pred golom gostiju, a takvu igru krunisao je pogotkom Zeca, koji je pogodio glavom nakon ubačaja Zajmovića.

Nakon postignutog pogotka tempo igre je opao. Stanje na terenu je govorilo da je Željezničar zadovoljan vodstvom od 1:0, a Čelik je u tim trenucima uspijevao kreirati nekoliko napada.

Zeničani dolaze do poravnanja pred sami finiš prvog poluvremena. Strijelac je bio bivši igrač željezničara Nermin Jamak koji je iz slobodnog udarca pogodio bliži ugao Fejzićevog gola.

Velika borba viđena je u drugom poluvremenu u kojem je Čelik nekoliko puta zaprijetio preko Okića, međutim bezuspješno.

Sve do 68. minuta, a onda je Šehić rukom spriječio pogodak gostiju, zbog čega je dobio crveni karton, a Čelik jedanaesterac.

Okić je bio precizan sa „bijele tačke“ iz drugog pokušaja, nakon što je Fejzić odbranio prvi udarac.

Zeničani su tako stigli do preokreta, međutim, radost nije dugo trajala.

Samo četiri minute kasnije Čelik je sa desetoricom stigao do izjednačenja, kada je mrežu pogodio Rodin.

Željezničar je sedam minuta prije kraja da dođe do novog preokreta.

Krpić je bio strijelac za veliku pobjedu Željezničara kojom je prišao Sarajevu na samo dva boda zaostatka, s tim da "bordo ekipa" ima utakmicu manje.