"Bikovi" srećno i spretno do pobjede

Torino evrogolom Berengera savladao Frozinone 3:2 i nanio mu peti uzastopni poraz.

Bod protiv Bolonje ostaće jedini za ekipu Frozinonea, koje je u petak uveče upisalo i sedmi poraz u sezoni.

Torino je ispustio vođstvo od 2:0 zahvaljujući periodu od osam minuta katastrofalne igre u drugom poluvremenu u kojem su gosti postigli dva gola, ali je lijepim pogotkom Berengera stigao do tri boda.

Berenger je u 71. minutu postigao lijep pogodak za pobjedu Torina 3:2, a onda pet minuta prije kraja odličnom reakcijom ispred svog gola spriječio čist gol i tako se promovisao u pravog spasioca „bikova“.

Prva zvijezda Torina, Andrea Beloti, nije se upisao u strijelce, pogodio je stativu na početku meča, a nedugo zatim Rinkon je zatresao mrežu gostiju za vođstvo domaćih.

Imao je Torino 2:0 poslije pogotka Bazelija, ali se situacija iskomplikovala za domaće poslije 58. minuta kada je Frozinone smanjio, uz malo sreće.

Čibsah je faulirao golmana Torina Salvatorea Sirigua, ali glavni arbitar, pa ni oni u VAR sobi nisu se oglasili, a Goldaniga je sa pola metra ugurao loptu u mrežu za 2:1.

Ćijano je u 64. minutu izbjegao ofsajd zamku i donio izjednačenje Frozinoneu svojim prvim golom u Seriji A i tkao vratio neizvjesnost.

Torino je odmah krenuo u napad, tresla se i prečkaSportielovog gola, dda bi Berenger riješio sve dileme evrogolom za drugu vezanu pobjedu u Seriji A.