Barsa opet bez pobede, sada i bez vrha!

Posle remija Valensije i Barselone na "Mestalji", kao i subotnjeg poraza Reala, lider španskog prvenstva je Sevilja.

Ekipa Barselone i četvrto kolo Primere zaredom nije uspela da pobedi!

Valensija je povela pred svojim navijačima već u 2. minutu, preko Ezekijela Garaja, koji se posle kornera i nespretnog poteza Đerara Pikea našao na pravom mestu, pa mu je ostalo samo da sa metar-dva sprovede loptu u mrežu.

Izjednačenje i konačnih 1:1 doneo je u 23. minutu Lionel Mesi, koji je sa 18 metara pogodio donji levi ugao.

Kako je utakmica odmicala, timovi su igrali sve opreznije, kao da im je pred odlazak na dvonedeljnu pauzu bilo najvažnije da ne izgube.

Takav pristup za posledicu je imao čak šesti remi "slepih miševa" u dosadašnjih osam kola, odnosno treći "iks" Barselone u poslednje četiri prvenstvene utakmice (2:2 protiv Đirone i 1:1 protiv Atletik Bilbaa, uz poraz od Leganesa 2:1).

Katalonci su tako posle maksimalnih 12 bodova na startu sezone "ubrali" još samo tri boda i prokockali sav stečeni kapital. Pošto ni najljući rival Real Madrid u istom periodu nije blistao, priliku je iskoristila Sevilja i zasela na čelo tabele!