"Zvonile" stative u Rijeci, Hrvatska se provukla!

Dva puta su Englezi pogađali okvir gola Hrvatske, velike šanse imao je i Markus Rašford, ali derbi pred skoro pa praznom "Rujevicom" završen je bez golova.

Tanko veče u Ligi nacija!

Na sedam utakmica u četiri divizije ovog takmičenja videli smo samo devet golova, a fudbalske navijače je najviše razočarao izostanak pogodaka sa derbija večeri odigranog na "Rujevici" između Hrvatske i Engleske - 0:0.

Pred gotovo praznim stadionom u Rijeci, dozvoljen je bio dolazak Engleza i bilo ih je oko 400 na tribinama, videli smo "mlak" tempo, naročito u drugom poluvremenu, i rezultat koji nije po volji ni jednima ni drugima - pošto su praktično ostali bez šanse da trijumfuju u grupi ispred savršene Španije...

Englezi su bili bolji tim, pogodili su okvir gola dva puta - preko Erika Dajera i Harija Kejna koji su probali glavom - i uz to su imali dve velike šanse preko Markusa Rašforda.

Mladi napadač Mančester junajteda je dva put izlazio pred golmana Livakovića i reagovao užasno; prvi put se spetljao i nije uopšte uputio udarac, da bi drugi plut "plasirao" loptu pravo u grudi čuvara mreže Dinama.

Hrvati su najozbiljnije zapretili preko Perišića i Kramarića, dok je Kejnu poništen pogodak u drugom poluvremenu zbog ofsajda, kada je i "pocepao" mrežu.

Feliks Brih je, ipak, doneo pravu odluku...

Meč će se pamtiti i po tome što je debi zabeležio talentovani fudbaler Dortmunda Džejdon Sančo koji je sa 18 godina i 201 dan postao drugi najmlađi debitant Engleza u zvaničnim utakmicama (iza Dankana Edvardsa), dok u onim prijateljskim prvo mesto suvereno drži Teo Volkot.

U duelu još jednih učesnika Svetskog prvenstva - Belgije i Švajcarske - videli smo drugu pobedu reprezentacije koju vodi Roberto Martinez (2:1), pošto je Romelu Lukaku pogocima u 58. i 84. minutu doneo sva tri boda.

Jedini pogodak za "sajdžije" dao je Mario Gavranović u 76. minutu.