Grizman produžio KOŠMAR Nemaca!

Milorad Mažić pokazao dva jedanaesterca u Sen Deniju gde su Francuzi napravili preokret preko Antoana Grizmana.

Nemačka, skoro sigurno, ide u Diviziju "B" Lige nacija!

Fudbaleri Joahima Leva pretrpeli su i drugi poraz u "oktobarskom prozoru" novoformiranog takmičenja i tako s jednim bodom iz tri meča - praktično ostali bez šansi da makar "opstanu" u elitnoj diviziji Lige nacija.

Posle Holandije (3:0), posrnulog giganta svetskog fubala "tukla" je i Francuska, i to posle preokreta koji je doneo Antoan Grizman u drugom poluvremenu.

"Trikolori" su bili bolji u meču u kom je srpski arbitar Milorad Mažić dosudio dva penala, čini se ispravno, a nakon novog poraza Joahim Lev biće pod najvećim pritiskom do sada pošto ništa ne ide od ruke njegovog reprezentaciji.

Pred punim stadionom u "Sen Deniju":

FRANCUSKA - NEMAČKA 2:1 (0:1)

Milorad Mažić je u 14. minutu dosudio penal za "pancere" nakon što je Liroj Sane pogodio u ruku Presnela Kimpembea, a srpski arbitar nije imao dilemu.

Toni Kros je preuzeo odgovornost, šutirao je po zemlji u desnu stranu - čak ni ne toliko brzo - bio je na lopti Ugo Loris, ali mu je nedostajalo nekoliko centimetara da bi zaustavio ovaj šut fudbalera Real Madrida.

U prvih pola sata pretili su Nemci i preko Sanea i Vernera u kontri, kada je as Sitija loše dodao, odnosno Gintera posle kornera kada se Loris snašao "kao mačka".

Francuska je polako počela da igra bolje krajem prvog poluvremena kada je u velikoj šansi bio Olivije Žiru, da bi u nastavku susreta "kampovali" pred golom Manuela Nojera i konačno došli zasluženo do gola u 62. minutu.

Lukas Ernandes je "probio" po levoj strani, fantastično pogodio Grizmana, a ovaj je "snažnim lobom" pogodio dalji ugao najboljeg nemačkog golmana.

Pokušao je Jogi Lev da "razmrda" svoje igrače ulaskom Julijana Drakslera, ali taman kada se činilo da Francuskoj nije ostalo snage - Mats Humels je skrivio jedanaesterac, po mišljenju Mažića nad Matuidijem, a siguran realizator u 80. minutu bio je ponovo Grizman.

Nemcima je ostao još jedan meč kod kuće protiv Holandije kojoj je iz tog, ili iz susreta protiv Francuske, dovoljan bod kako bi bili drugoplasirani.

FRANCUSKA:
Loris - Pavar, Varan, Kimpembe, Ernandez - Kante (od 92. Nzonzi), Pogba, Matuidi, Mbape (od 86. Dembele), Grizman (od 90. Ndombele) - Žiru.

NEMAČKA: Nojer - Ginter (od 83. Brandt), Zile, Humels, Šulc - Kerer, Kimih, Kros - Sane (od 75. Draksler), Gnabri (od 88. Miler) i Verner.

U ostalim utakmicama videli smo kako Ukrajina protiv Češke golom Malinovskog "overava" plasman u Diviziju A, pa će u naredni ciklus s najboljima...

Gruzija je četvrtom pobedom u Diviziji D "skočila" u Diviziju C, dok je zanimljivo i da je Gibraltar ostvario drugu uzastopnu pobedu savladavši Lihtenštajn (2:1) i to nakon preokreta. Kakva nedelja za njih, samo nekoliko dana nakon prvog trijumfa u istoriji - odmah i drugi.