Alaves je prvi u Primeri!

Posle Reala, Abelardovi momci savladali su i Seltu i to na "Balaidosu".

Posle Real Madrida, kog je Manu Garsija srušio golom u 95. minutu, fudbaleri Alavesa savladali su i Seltu u Vigu pa će bar do subote uveče boraviti na PRVOM mestu španske Primere sa skorom 5-2-2, bodom više od Sevilje, odnosno dva od Barselone i Atletiko Marida.

Abelardov srčani sastav stigao je do tri boda ovog petka uveče na "Balaidosu" preko Viktora Lavgardije, koji je u 58. minutu maestralno uposlio Tomasa Pinu i omogućio mu da sa peterca postigne prvi gol ove sezone i nanese domaćinu treći poraz u poslednjih šest duela:

Selta - Alaves 0:1 (0:0) za prvu pobedu ekipe iz Vitorije u Vigu od 2008. godine.

Plavo-beli sa Mendizorose, koja će sasvim sigurno biti dupke puna narednog vikenda kada bude došao Viljareal, počeli su La Ligu porazom do 3:0 na "Kamp nou" stadionu i od tada doživeli samo još jedan neuspeh na gostovanju Levanteu.

U međuvremenu, vredno su sakupljali bodove na strani i kod kuće, pa su se našli u odabranom društvu pred period sezone u kom će imati prilično povoljan raspored. Posle duela sa Viljarealom na svom akustičnom stadionu od 19.840 stolica, ekipu očekuje mali baskijski derbi sa Eibarom u gostima, duel sa Ueskom kod kuće i gostovanje Leganesu…

U isto vreme, ekipa trenera Antonija Mohameda pokušaće da izađe iz krize u koju je upala posle efektne pobede od 2:0 nad Atletiko Madridom početkom septembra. Do danas, klub iz Galicije ostao je bez pobede u prvenstvu i osvojio tri od mogućih 18 bodova...