Partizan pao u Novom Mestu

Crno-beli porazom u Sloveniji završili mini-seriju gostovanja.

Partizan pao u Novom Mestu Izvor: MN PRESS

Najavljivao je Partizanov trener Nenad Čanak težak oktobar, sa akcentom na uzastopna gostovanja, i njegove reči su se obistinile.

Crno-beli su neuspehom u Sloveniji završili niz od tri utakmice van Beograda, u kojima nisu bili uspešni. Posle Bara i Valensije, Čankov tim izgubio je i u Novom Mestu, od povratnika u ABA ligu:

KRKA - PARTIZAN 80:76 (18:18, 22:16, 10:17, 30:25)

Slovenački tim bio je čvršći kada se "lomilo" i pogodio je pet trojki u završnih deset minuta. Na tradicionalno "tvrdom" gostovanju u hali "Leon Štukelj", srpski tim taj nalet nije uspeo da nadoknadi i da u uzbudljivoj završnici poništi dotadašnje propuste.

To je posebno bilo teško uz loš šut Beograđana sa distance (5/25 za tri)...

Krka Partizan
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Posle početne dve pobede, Partizan se vraća kući sa "jadranskim" skorom 2-2. Kao i u utakmici u Valensiji, ni ove večeri nije mogao da računa na Radeta Zagorca, što se ispostavilo kao veliki minus u duelu u kojem je najjači otpor domaćinu pružao Vanja Marinković sa 22 poena (bez pogođene trojke).

Plejmejker crno-belih Markus Pejdž bio je drugi strelac sa 14 poena, ali je u pretposlednjem minutu, pri nerešenom rezultatu, dopustio da mu Domen Bratož ukrade loptu i da je položi u obruč za 69:67. I sledeći napad gostiju završen je izgubljenom loptom, što je Žiga Fifolt kaznio pogotkom za 71:67.

Usledili su promašaji Bandže Sija sa linije penala, polaganje efikasnog Luke Lapornika (19 poena) za 73:67 i jasan nagoveštaj Krkine pobede, koju do kraja nisu sprečile izgubljene lopte domaćih, ni pokušaj Vanje Marinkovića sa distance.

Tačku na viđeni epilog i tek drugi poraz crno-belih u Novom Mestu stavio je Paolo Marineli, trojkom 33 sekunde pre kraja.

Čankov tim će posle povratka u "Pionir" usmeriti misli ka Evrokupu i duelu protiv Asvela u utorak. Potom će u Beograd doći Zadar, a čeka se Partizanova potvrda da li će taj meč biti odigran u Štark areni.

Sa druge strane, Krka je ovim trijumfom takođe stala u red timova sa skorom 2-2, uz Olimpiju i Partizan.

KRKA: Mahkovic 5, Jančar Jarc, Marineli 9 (2/10 iz igre, 6 sk, 9 as, 6 izg), Škedelj 2, Osolnik, Bratož 8 (2/4 za tri), Stipančev, Cinac 13 (3/5 za tri), Đapa 6, Fifolt 12 (6 sk), Lalić 6, Lapornik 19 (8 sk). Timski: 17/31 za dva, 9/26 za tri, 19/24 sl. bacanja, 33 skokova (25-8), 20 asistencija, 5 ukradenih, 18 izgubljenih lopti.

PARTIZAN: Pejdž 14 (3/6 za tri), Si 4, Aranitović 6 (0/4 za tri, 4 sk), Marinković 22, Gegić 3, Veličković 4, Pecarski, Gavrilović, Lendejl 12, Gagić 6 (4 sk), Nikolić 5 (1/5 za tri). Timski: 20/35 za dva, 5/25 za tri, 21/28 sl. bacanja, 25 skokova (17-8), 18 asistencija, 9 ukradenih, 11 izgubljenih lopti.

Rezultati 4. kola:

Krka - Partizan 80:76
Crvena zvezda - Igokea (21.00, Arena sport 1)

u nedelju

Zadar - Mornar (17.00, Arena sport 2)
Cibona - Cedevita (19.00, Arena sport 2)

u ponedeljak

Budućnost - FMP (18.00)

odigrano u petak

Mega - Olimpija 81:77

Tabela: Mega 4-0, Zvezda 3-0, Olimpija 2-2, Partizan 2-2, Krka 2-2, Budućnost 2-1, FMP 2-1, Cedevita 1-2, Igokea 1-2, Mornar 1-2, Cibona 0-3, Zadar 0-3.

Iz minuta u minut:

- kraj utakmice, pobeda Krke u uzbudljivoj završnici -

40' 80:76 Fifolt faulira Lendejla pri šutu za tri poena, 2,65 sekundi pre kraja utakmice.

40' 80:74 Pejdž brzo faulira Lapornika (njegov peti faul), deset sekundi pre kraja. Slovenac koristi jedan šut.

40' 79:74 Lapornik staje na crtu i koristi oba šuta. Marinković potom zakucava, 12 sekundi pre kraja. Tajm-aut za Krku.

40' 77:72 Gegić brzo faulira Mahkovica, a on koristi prvi penal, pa drugi promašuje. Aranitović pokušava da uzvrati trojku, ali lopta izlazi iz obruča. Bek crno-belih potom pravi peti faul, 18 sekundi pre kraja.

40' 76:72 Pejdž ostaje sam i za sekundu pogađa trojku! Sada Petrov traži tajm-aut.

40' 76:69 Marineli pogađa važnu trojku, 33 sekunde pre kraja. Njegova prva večeras. Pejdž je pomagao sa njega u odbrani, a hrvatski "plej" je to kaznio. Čanak traži tajm-aut.

40' Marinković ne pogađa trojku sa korakom unazad, a Aranitović pravi faul u borbi za skok. Crno-beli su ispunili bonus, 50 sekundi pre kraja.

39' Lapornik baca loptu u aut, a Krka gubi loptu u još jednom napadu. Partizan kreće na polovinu domaćih.

39' 73:69 Mahkovic faulira Nikolića, a Cinac se provlači bez kazne, iako je udario plejmejkera crno-belih i posle prekršaja. Minut i po do kraja.

38' Fifolt se zbunio u pokušaju da organizuje polukontru i izgubio loptu. Minut i 37 sekundi pre kraja, napad ima Partizan.

38' 73:67 Lapornik trči pored Lendejla i donosi Krki "plus 6", dva minuta pre kraja. Aranitović ne uspeva da uzvrati trojkom.

38' 71:67 Bratož pravi peti faul praktično u "mrtvom vremenu" i Partizan je ekspresno dobio šansu da bez akcije smanji zaostatak. Si je, međutim, promašio oba penala.

38' 71:67 Još jedna čvrsta odbrana Krke i poeni Fifolta iz reketa. Čanak traži tajm-aut, dva i po minuta pre kraja.

38' 69:67 Bratož krade loptu Pejdžu, Cinac ga izbacuje "u ofsajdu" i Krka opet vodi.

37' Marineli gubi loptu, pa faulira Pejdža. Partizan će imati napad za vođstvo, na 3 minuta i 18 sekundi do kraja. Stručni štab crno-belih traži dva penala, ali je arbitar Javor prekršaj okarakterisao kao faul u napadu.

37' 67:67 Izuzetno težak šut i pogodak Vanje Marinkovića. Nije ni video obruč dok je izbacivao loptu, ali je ubacio pod faulom, tri i po minuta pre kraja.

37' 67:64 Bratož pogađa težak šut za tri, iz ćoška. Njegova druga trojka u ovoj deonici, a četvrta za Krku.

36' 64:64 Osolnik pravi prekršaj u borbi za skok, a Aranitović to koristi da izjednači, četiri i po minuta pre kraja. Očigledno nas čeka uzbudljiv finiš.

35' 64:62 Pejdž ubacuje još jednu trojku (61:62), a Marineli odgovara košem uz prekršaj. To je njegov prvi pogodak iz igre, posle sedam uzastopnih promašaja.

35' 61:59 Laporniku ispada lopta, ali je uzima, polaže i odgovara na nalet crno-belih.

34' 59:59 Izjednačenje! Marinković promašuje uzastopne šuteve za tri, a Si ofanzivnim skokom približava crno-bele na "minus 2". U sledećem napadu, Marinković koristi polaganje, za egal pred finiš.

33' Đapa pokušava da pogodi i četvrtu trojku Slovenaca, promašuje, a Mahkovic pravi faul kojim Krka ispunjava bonus posle dva i po minuta igre.

32' 59:55 Lična greška, pa tehnička Bratožu. Uzeo je loptu posle zvižduka, pa otrčao u kontru, žaleći se na odluku arbitra Javora. Marinković koristi slobodno bacanje.

32' 59:54 Đapa nastavlja šutersku seriju Krke. Treća trojka Krke u nizu.

32' 56:54 Važna trojka Amara Gegića! Zaustavljen je nalet domaćih, bar privremeno!

32' 56:51 I Đapa pogađa trojku za domaće, a Čanak reaguje tajm-autom. Domaći su u seriji 8:0.

31' 53:51 Bratož pogađa petu trojku domaćih, za vođstvo Slovenaca na startu poslednjeg kvartala.

- kraj treće četvrtine -

30' 50:51 Faul Sija, u pokušaju da probije blok, za Partizanov bonus i slobodna bacanja Cinca, 16 sekundi pre kraja deonice.

29' 48:51 Gagić staje na crtu i koristi bonus Krke za još svojih pogodaka sa linije (6/6). Centar crno-belih odmah potom faulira Fifolta u svom reketu.

29' 47:49 Pejdž pogađa svoju prvu trojku večeras, da vrati prednost na stranu srpskog tima. U narednom napadu Krke pomalo konfuzna situacija, nesporazum među arbitrima i dosuđena mrtva lopta. Posed je za Partizan.

28' 47:46 Cinac dodaje Fifoltu, koji je posle finte šuta to pretvara u asistenciju i novo vođstvo domaćih. Cinac potom gađa trojku i sa deset metara i samo dobacuje do prvog obruča.

27' 45:46 Cinac pogađa svoju treću trojku, da prekine seriju Beograđana. Marinković potom pravi faul u napadu.

26' 42:46 Serija crno-belih i uzastopni pogoci Veličkovića, za vođstvo! U međuvremenu - gosti su još jednom ukrali loptu koja je išla na Lalića u reket. Podsetimo, u 20. minutu bilo je 40:31, a od tada je Partizan u seriji 15:2!

25' 42:42 Izjednačenje! Aranitović umesto šuta za tri asistira Lendejlu u reketu, a on zakucava. Odlična rola centra crno-belih u ovim trenucima! Krka ne prestaje da traži Lalića, a Partizan ne prestaje da krade te lopte.

24' 42:40 Aranitović krade loptu Laliću, Veličković promašuje trojku za "minus 1", ali Marinković poentira sa poludostance. Partizan se vratio u igru čvršćom odbranom. Krka je postigla samo dva poena za više od četiri minuta nastavka.

24' 42:38 Lendejl daje ofanzivni impuls gostima. Posle prodora je iznudio prekršaj pri šutu i dva penala, koja je iskoristio.

23' 42:36 Lalić u čvrstom duelu protiv Lendejla koristi snagu i postiže prve poene Krke u trećoj deonici. Veličković ne odgovara trojkom.

22' 40:36 Neprecizni napadi na obe strane na početku nastavka, do zakucavanja Džoka Lendejla za mini-seriju Beograđana 5:0.

- poluvreme -

Strelci:

KRKA: Mahkovic 4, Marineli 3 (4 sk, 3 as, 3 izg), Škedelj 2, Cinac 8 (2/3 za tri), Fifolt 7, Lalić 4, Lapornik 12 (1/4 za tri, 6 sk). Timski: 10/17 za dva, 3/12 za tri, 11/13 sl. bacanja, 17 skokova (11-6), 10 asistencija, 2 ukradene, 9 izgubljenih lopti.

PARTIZAN: Pejdž 5, Si 2, Aranitović 4, Marinković 12 (5/7 za dva), Lendejl 4, Gagić 4 (4 sk), Nikolić 3. Timski: 11/22 za dva, 1/8 za tri, 9/13 sl. bacanja, 12 skokova (5-7), 6 asistencija, 4 ukradene, 7 izgubljenih lopti.

20' 40:34 Lapornik posle ofanzivnog skoka postavlja novi maksimum domaćih od devet poena prednosti (40:31), a Pejdž uzvraća pogotkom o tablu uz faul, šest sekundi pre pauze. Bio je ovo težak pokušaj plejmejkera. Tajm-aut Krka.

19' 38:31 Lapornik koristi dva slobodna bacanja i postavlja "plus 7" za Krku (36:29). Novo najveće vođstvo Slovenaca, koje u sledećem napadu postavlja i Fifolt.

19' Serija Partizanovih promašaja (Aranitović, Si, Pejdž) i izgubljenih lopti Krke (Fifolt, Cinac). Nenad Čanak traži tajm-aut.

17' 34:29 Cinac pogađa još jednu trojku za domaće, a potom koristi prekršaj Sija da donese Krki maksimalnih "plus 5".

16' 27:27 Aranitović lošom egzekucijom ne nagrađuje dobru odbranu Partizana, ali odmah potom ispravlja svoju grešku, posle faula Lapornika u reketu crno-belih.

15' 27:25 Gagić sa linije penala prekida nalet domaćih i seriju 5:0. Krka je ispunila bonus.

15' 27:23 Lapornik koristi igru "jedan na jedan" protiv Gagića da ga pretekne i da iskoristi čist put ka obruču. Zakucavanje i tajm-aut veoma ljutog Nenada Čanka. "Gagić je čuvao spoljnog igrača, a gde su ostali?", rekao je trener Partizana uz psovku.

14' 25:23 Lapornik utrčava u reket i uz Aranitovićev faul pogađa zicer, pa staje na liniju penala. Asistirao mu je iskusni Dalibor Đapa.

14' 22:23 Marinković nosi napade Partizana u Novom Mestu. Sada je iznudio tri slobodna bacanja i iskoristio jedno, ali je vratio prednost crno-belima.

13' 22:22 Aranitović, pa Marinković pogađaju iz reketa, za izjednačenje, posle kojeg ekipe odlaze na prvi tajm-aut na utakmici.

12' 20:18 Marineli koristi slobodna bacanja da donese Krki prednost. Usledili su loš šut Gavrilovića, pa loše dodavanje Marinelija.

- kraj prve četvrtine -

10' 18:18 Fifolt je ponovo iznudio prekršaj uz pogodak, ali sada nije pogodio slobodno bacanje. Ovim izjednačenjem ekipe odlaze na prvi odmor.

10' 16:18 Žiga Fifolt pogađa uz Pejdžov prekršaj za preokret (16:15), koji nije dugo trajao, jer je Aleksej Nikolić uzvratio prvom trojkom gostiju.

9' 13:15 Lapornik pogađa drugu trojku za Krku, za izjednačenje (13:13), na šta Lendejl odgovara poenima da vrati prednost Beograđanima.

8' 10:11 Mahkovic smanjuje zaostatak domaćih sa linije penala, a Si pravi faul u napadu. Odmah potom, prekršaj u napadu prave i domaći (Bratož).

7' 8:11 Sjajno zakucavanje Vanje Marinkovića! Veličković se bacio, a "devetka" crno-belih je istrčao kontru i uz faul ukucao loptu u obruč!

Vanja Marinković

6' 8:8 Odlična kontra crno-belih, u tri dodavanja (Gagić - Marinković - Si), pa brzi poeni domaćih (Lalić). Čanak pravi česte promene u postavi na početku meča.

5' Greške na obe strane. Pejdž pravi korake, a Marineli dribla loptu u aut, pa je posed za Beograđane.

3' 4:4 Vanja Marinković napada domaće prodorom i poentira, a Gegić potom iznuđuje faul, za bonus domaćih. Ipak, bek crno-belih potom nije iskoristio penale.

2' 4:2 Domaći odgovaraju trojkom. Pogodio je Dino Cinac, koji u narednom napadu krade loptu i pokreće kontru.

1' 0:2 Za početak meča - slobodna bacanja i pogoci Đorđa Gagića. Potom su domaći napravili još tri prekršaja i nadomak su ispunjenja bonusa.

Sudije večerašnjeg duela biće Slovenac Damir Javor, Srbin Branislav Mrdak i Hrvat Gordan Terlević.

Startne petorke:

KRKA: Marineli, Lapornik, Škedelj, Cinac, Lalić
PARTIZAN: Pejdž, Gegić, Marinković, Veličković, Gagić

- Bandža Si se vratio u ekipu za ovaj meč, dok u Partizanovom sastavu nije Rade Zagorac. Sa druge strane, među domaćima nisu Marko Jošilo i Jure Balažič.

- Partizan ima glasnu podršku u Novom Mestu. Na početku meča sa tribina se čuje "Kosovo je srce Srbije".

Krka (1-2) - Partizan (2-1).

Crno-beli posle mečeva protiv Mornara u Baru i Valensije u Španiji nastavljaju "turneju" utakmicom u Novom Mestu, na kojoj će pokušati da ostvare treći "jadranski" trijumf.

Partizan je protiv ovog slovenačkog kluba odigrao 16 mečeva u ABA ligi i pobedio je u 13. Posebno je bio uspešan u hali "Leon Štukelj", u kojoj je na osam gostovanja pobedio čak sedam puta.

Pratite nas i na Instagram profilu Mondo sport.