Stao Vedad, stala i Herta, Borusije na vrhu

Herta nije uspjela da protiv Frajburga nastavi perfektnu seriju na svom terenu i sada je ponovo iza velikog Bajerna. Na vrhu su dvije Borusije.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu ove sezone padali su Nirnberg, Borusija Menhengladbah, pa i šampion Bajern, da bi Frajburg u nedjelju konačno postao prva ekipa koja je osvojila bod na ovom terenu.

Herta i Frajburg remizirali su 1:1 i tako treći put uzastopno podijelili plijen u međusobnim duelima.

Bila je Herta bliže trijumfu jer je imala više prilika, a tri minute prije kraja dosuđen joj je i jedanaesterac, poslije pada Dude u šesnaestercu, međutim, penal je poništen poslije pregledanja video snimka na kojem se vidjelo prekršaja nije bilo.

Upravo Duda, najbolji strijelac ove sezone doveo je hertu u vođstvo u sedmom minutu, ali je prednost domaćina “bombom” u 36.  minutu poništio Koh.

Imala je Herta inicijativu, ali nedostajala je dobra završnica, prije svega Vedada Ibiševića. Reprezentativac BiH na sva tri prethodna meča kod kuće postizao je golove, a ekipa Pala Dardaija je pobjeđivala.

Kada je stao kapiten, stala je i  Herta.

Ekipa iz Berlina konačno je ove sezone dočekala da poslije deset godina bude ispred Bajerna, međutim, tamo se nije dugo zadržala.
Poslije dva vezana remija Herta sa 15 bodova ponovo gleda u leđa šampionu, koji ima bod više, a na drugom mjestu je Borusija Menhengladbah, koja je u nedjelju sa ubjedljivih 4:0 savladala Majnc.
Junak Borusije bio je Jonas Hofman koji je postigao het-trik, što je posljednji put uspjeli Branimiru Hrgoti, koji je prije pet godina postigao tri gola, takođe protiv Majnca.
Gosti nisu imali šanse protiv Borusije koja je već nakon nešto od sat vremena igre imala 4:0.
O
vom pobjedom  sa osvojenih 17 bodova u osam kola upisala najbolji start u Bundesligi poslije 31 godine, kada je osvojila dva boda više.