"Brejk" Mornara: Voler dvaput bljesnuo i utišao Zadar

Povratnik u redove crnogorskog prvaka odigrao sjajan meč na gostovanju i doneo prvu pobedu u gostima.

Mornar je loše "ušao" u sezonu, uzastopnim porazima u Sloveniji protiv Krke i Olimpije, ali je u međuvremenu počeo da hvata ritam.

Nakon trijumfa protiv Partizana u svojoj "Topolici", tim iz Bara ostvario je i prvi uspeh van svog parketa, pre svega zahvaljujući inspirisanom Antabiji Voleru.

Povratnik u Mornar je u drugoj četvrtini sa praktično 13 poena u seriji zaustavio nalet domaćina, a potom je u završnici uzastopnim trojkama "overio" trijumf gostiju:

ZADAR - MORNAR 83:93 (27:18, 16:29, 18:20, 22:26)

"Pipane, odlazi!", zapevali su domaći navijači u finišu svom treneru, ljuti zbog činjenice da Zadrani i posle četiri kola nisu pobedili. Perspektivni Luka Božić se trudio da ne bude tako, postigao 19 poena, ali ni on, ni efikasni Malkolm Grant (22 poena) nisu uspeli da spreče "brejk" crnogoroskog tima, ni da zaustave Volerove sjajne sekvence.

Luka Božić
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Iskusni realizator, koji je između dve epizode u Mornaru prošlu sezonu proveo u Varezeu, završio je meč sa 19 poena za samo 21 minut na parketu. Pri najvećem vođstvu Zadra, 27:18 u 10. minutu, Amerikanac je preuzeo inicijativu "vezao" 10 poena i pokrenuo goste.

U nastavku, on se vratio da dovrši ono što su započeli Nikola Rebić (16 poena, 5 skokova, 4 asistencije), Nemanja Vranješ (14 p), Uroš Luković (12 p, 12 skokova, 5 blokada) i Bronson Kenig (12 p) i da zadrži nalet Zadra, koji se u 33. minutu vratio sa "minus 10" na samo četiri poena razlike.

Usledila je Volerova trojka o tablu, pa u narednom napadu jedna koja je "pocepala mrežicu", a zatim i asistencija Vranješu, za pogodak i za nedostižnih "plus 11" (71:82).

Od tog trenutka pitanje je bilo samo kolikom razlikom će pobediti tim Mihaila Pavićevića, u večeri u kojoj je postigao 12 timskih trojki, na čelu sa Volerom koji je ubacio čak pet.

Zadar Mornar
Izvor: Zadar Mornar

ZADAR: Grent 22 (3/8 za tri), Bašić 3, Marić, Magariti 10, Krajina 2, Vuković 9 (9 sk, 5 ukradenih), Brzoja, Špralja, Tomas, Litl 18, Božić 19, Planinić.

MORNAR: Karington 2, Kenig 12 (4/9 za tri), Mijović, Mugoša, Pavić 8, Vujošević, Pavićević, Voler 19 (5/7 za tri), Vranješ 14 (4 as), Mornar 10, Rebić 16 (2/3 za tri, 5 sk, 4 as), Luković 12 (12 skokova, 5 blokada).

Mega - Olimpija 81:77

Tabela: Zvezda 4-0, Mega 4-0, Budućnost 2-1, FMP 2-1, Olimpija 2-2, Partizan 2-2, Mornar 2-2, Krka 2-2, Cedevita 1-3, Cibona 1-3, Igokea 1-3, Zadar 0-4.