Bajern se probudio, u Bernu bez pobednika

U prve dve utakmice 3. kola Lige šampiona, Bajern pobedio AEK u Atini, dok su Jang bojs i Valensija podelili bodove.

Za razliku od utakmice u Atini, gde se čekalo samo da Bajern načne AEK, u Bernu smo gledali uzbudljiv duel u kojem mnogo više razloga za nezadovoljstvo imaju domaći fudbaleri. Jang bojs je osvojio prvi bod, ali nije tako daleko bio ni od sva tri.

Jang bojs – Valensija 1:1, u 3. kolu Grupe H Lige šampiona.

Valensija je povela preko Mišija Batšuaija u 26. minutu. Feran Tores je imao veliku priliku u 44, ali je bio sebičan. Bledo izdanje Jang Bojsa u prvom poluvremenu nije bilo ni nalik igri Švajcaraca u drugom delu. Od čak deset udaraca ka Netu, od kojih su neki bili iz idealnih situacija, samo je udarac Oroa iz penala završio u mreži.

Domaćin je u poslednjem minutu pogodio i stativu.

Valensija ima dva boda, a Jang bojs jedan.

Bajern se sat vremena mučio na Olimpijskom stadionu u Atini u okviru Grupe H. I taman kada je AEK krenuo hrabrije i ofanzivnije ka Manuelu Nojeru, usledio je "blickrig" Bavaraca za 2:0! Pobedu Bajernu doneli su Havi Martinez i Robert Levandovski, golovima u 61. i 63. minutu.

Prenose utakmica Lige šampiona možete gledati na kanalima TV Arena sport i mts TV.

LIGA ŠAMPIONA, 3. kolo (utorak):

Grupa E

AEK - Bajern 0:2 (0:0)
/Martinez 61, Levandovski 63/

Ajaks - Benfika (21.00, TV Arena Sport 5)

TABELA: Bajern (+1) 6, Ajaks 4, Benfika 3, AEK (+1) 0.

Grupa F

Hofenhajm - Lion (21.00)
Šahtjor - Mančester siti (21.00)

TABELA: Lion 4, Siti 3, Šahtjor 2, Hofenhajm 1.

Grupa G

Roma - CSKA (21.00, TV Arena Sport 3)
Real Madrid - Viktorija (21.00, TV Arena Sport 2, multiprenos)

TABELA: CSKA 4, Real 3, Roma 3, Viktorija 1.

Grupa H

Jang Bojs - Valensija 1:1 (0:1)
/Oro 55 - Batšuaji 26/

Mančester junajted - Juventus (21.00, TV Arena Sport 1)

TABELA: Juventus 6, Mančester junajted 4, Valensija (+1) 2, Jang Bojs (+1) 1.

UŽIVO:

88' BERN Neto je sačuvao Valensiju. Sanogo je tukao glavom i pogodio stativu, ali tek nakon intervencije golmana.

GOOOL!

63' ATINA Bajern je, deluje, drugim golom rešio svako pitanje u Atini. Levandovski je strelac...

GOOOL!

61' ATINA Gnabri je dobio mnogo prostora i to u samom kaznenom prostoru AEK-a, lepo je video slobodnog Martineza, odigrao je precizno i pravovremeno, a Španac je bio siguran sa 11 metara.

59' ATINA klonaridis je podigao publiku na noge Olimpijskom stadionu. Uhvatio je Belgijanac grčkog porekla "makazice", ali nije bio precizan.

59' BERN Još jedna velika prilika za Jang bojs. I ponovo je šansu imao Faslaht, ovaj put mu je Neto odbranio udarac.

GOOOL!

55' BERN Giljerm Oro je siguran sa 11 metara. Zasluženo izjednačenje Jang bojsa.

PENAL!

54' BERN Sou je oboren i dileme nije bilo.

51' BERN Kevin Enbabu ima situaciju "jedan na jedan" sa Neto, kao da se uplašio desni bek Jang bojsa, jer je očajno šutirao. Sjajne prilike za domaćina na početku drugog poluvremena.

49' BERN Jang bojs je ima prvu veliku priliku na utakmici. Lopta je od bloka dobila visok luk, pala je u srce kaznenog prostora, gde Fashnat tukao glavom, ali je Neto bio oprezan.

- Nastavljeno je u Švajcarskoj, čeka se i Atina.

- Zavrešno je prvo poluvreme u Barenu, gotovo je i u Atini. Valensija vodi 1:0, Bajern napada, ali nije uspeo da postigne pogodak. Imao je Roben priliku u poslednjem minutu.

43' BERN Tores je bio sebičan, imao je priliku da povisi prednost, ali umesto dodavanja slobodnom saigraču, videli smo šut pored gola.

39' ATINA Gnabri je imao šansu, prošao je po levoj strani, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

35' BERN Pareho izvodi slobodan udarac, direktan šut, nedovoljno precizan.

26' ATINA Tijago Alkantara ima boljih rešenja od asistencije. Tražio je Levandovskog, a mnogo bolje bi bilo, čini se, da je šutirao. Najbolja šansa za Bajern.

GOOOL!

27' BERN Valensija je povela! Treći put nije bilo ofsajda, ovaj put je Miši Batšuaji prevario odbranu Jang bojsa, zaobišao je golmana i rutinski smestio loptu u mrežu.

19' ATINA Ponse snažno šutira pošto je izbegao ofsajd, ali nije precizan.

18' ATINA Gnabri je pet dlično prošao po levoj strani, tražio je Levandovskog u sredini, a zamalo da Čigrinski da postigne autogol.

11' ATINA Robert Leandovski šutira posle kornera, ali pravo u golmana AEK-a. Bajern definitivno pojačava...

10'ATINA Nema prilika...

9' BERN Još jedan pokušaj Sulejmanija. Bivši igrač Partizana je izveo slobodan udarac sa skoro 30 metara i dobro je zagrejao dlanove Neta.

7' BERN Sulejmani je bio u prvoj opasnoj situaciji u kaznenom prostoru Valensije. Gaja je uspeo da ga blokira u poslednjem trenutku.