Efes "okrenuo" Fener

Tim Ergina Atamana ekipi Željka Obradovića zadao prvi poraz u Evroligi ove sezone posle tri vezane pobede

Efes - Fenerbahče 89:83 Evroliga 4. kolo Izvor: MN PRESS

U istanbulskom derbiju u Evroligi Efes je kao domaćin slavio protiv Fenerbahčea, i to posle preokreta I zadao im prvi poraz u Evroligi ove sezone posle tri pobede.

Efes - Fenerbahče 89:83 (12:26, 26:26, 28:13, 23:18).

Meč 4. kola Evrolige u Sinan Erden Domu imao je dva potpuno različita poluvremena.

Fener je krenuo silovito i stigao do visokih "plus 14" u prvih 10 minuta (26:12), a onda je "krckao" tu prednost.

Efes je već u drugom kvartalu odigrao daleko bolje, a u nastavku u potpunosti preuzeo konce.

Domaćin je postavio granitnu odbranu, pa su igrači Fenera sve teže pronalazili put do koša, a onda su krajem treće četvrtine stigli i prestigli rivala. Vasilije Micić je doneo prvu prednost Efesu na meču u 29. minutu (66:65), a nakon toga su dodali gas.

I dok je tim Ergina Atamana preuzimao incijativu, ekipa Željka Obradovića je delovala kao razbijena vojska. Slukas, pa Gudurić pokušali su da uhvate priključak na tri i po, odnosno tri minuta pre kraja (75:76, pa 77:78), ali je Efes uspeo da odbije te napade, pa je mini serijom 7:0 "pobegao" na bezbednih osam poena viška (85:77), koji su se ispostavili kao nedostižni za Fenerbahče.

Kod Efesa, koji je upisao treću pobedu u Evroligi ove sezone, najbolji su bili Rodrig Boboa sa 17 poena i Adrian Moerman koji je postigao 15 pogodaka i imao 10 skokova.

Zapaženu rolu imao je Vasilije Micić sa 13 poena (uz šest asistencija), koliko je upisao i Tibor Plajs.

U ekipi Fenera istakao se Jan Veseli sa 24 poena, osam skokova i sedam asistencija (indeks 36), Nikolo Meli postigao je 14, a Kostas Slukas 11, uz osam asistencija.

Marko Gudurić završio je duel sa 10 pogodaka, četiri skoka i dve asistencije, a Nikola Kalinić upisao je šest pogodaka, uz tri uhvaćene lopte.