KRAJ NIZA: Luka Milivojević zaustavio Arsenal!

Posle 11 uzastopnih pobeda, "tobdžije" ipak nisu izjednačile učinak generacije iz 2007. Heroj Palasa je kapiten i dvostruki strelac - Luka Milivojević.

Doputovali su igrači Arsenala na Selhurst park da urade što njihovi prethodnici nisu 11 godina - da "vežu" 12 pobeda u nizu.

I nisu uspeli!

Golovima Luke Milivojevića iz penala u 46. i 83. minutu, ekipa Roja Hodžsona uspela je da zaustavi zahuktali tim Unaija Emerija, koji se jednom vratio iz "minusa", izjednačio golčinom Granita Džake i poveo udarcem kramponima Pjera Emerika Obajemanga, ali više od toga nije mogao.

KRISTAL PALAS - ARSENAL 2:2 (1:0)

"Precrtani" reprezentativac Srbije iskupio se za promašeni penal od prošlog vikenda, kao i za izjednačujući gol "tobždija", pre kojeg je kiksnuo. Džaka je to iskoristio da pogodi iz "slobodnjaka" za 1:1, Lakazet je potom možda i rukom "skuvao" asistenciju za 2:1, ali je Milivojević u 83. minutu uzvratio Džaki i kaznio njegovu grešku - faul za jedanaesterac.

Dok je jedan niz prekinut, drugi - Čelsijev i dalje traje.

Ekipa Mauricija Sarija očekivano nije poražena i u desetom kolu Premijer lige, iako ove nedelje u njoj nije bio povređeni Eden Azar. "Plavci" su gostovali Barnliju i pobedili pogocima Alvara Morate, Rosa Barklija, Vilijana i rezerviste Rubena Loftusa Čika:

BARNLI - ČELSI 0:4 (0:1)

Pogodak Loftus Čika zaokružio je njegovu nedelju za pamćenje, jer je u Ligi Evrope u četvrtak protiv BATE Borisova postigao het-trik. Danas je svojim golom "overio" ubedljiv trijumf, koji je približio Sarijev tim lideru Liverpulu na samo dva boda.

U sledećem kolu igraće upravo Čelsi i Kristal Palas.