Gudurić čovjek odluke za Fener

Fenerbahče pobijedio Bajern u Istanbulu i upisao četvrtu pobjedu u 5. kolu Evrolige. Treći poraz Bavaraca.

Evroliga 5. kolo: Fenerbahče - Bajern 88:84  Izvor: MN PRESS

Marko Gudurić nije bio najefikasniji igrač u Fenerbahčeu, ali je postigao ključne poene za turskog prvaka protiv Bajerna iz Minhena i definitivno je bio čovjek odluke u četvrtom trijumfu vicešampiona Evrope – 88:84 (28:26, 23:22, 14:17, 23:19).

Nekadašnji igrač Crvene zvezde je svih svojih deset poena postigao u drugom poluvremenu i to kada se rezultat "lomio". A neizvijesno je bilo sve do posljednja dva minuta. Trener turkse ekipe Željko Obradović osjetio je da Gudurić može da bude ključni čovjek, dao mu je veću minutažu u posljednjoj četvrtini, a ovaj mu je vratio na najbolji način.

Odličnu partiju u pobjedničkoj ekipi pružio je nekadašnji Partizanov centar Jan Veseli. Čeh je imao 16 poena i pet skokova. Najefikasniji u ekipi Fenera bio je Luiđi Datome sa 19 poena, dok je Nikola Kalinić meč završio sa 11.

Bajern Dejana Radonjića je odigrao odličan meč, a blistala je i kolonija srpskih igrača. Najbolji učinak ostvario je Vladimir Lučić sa 13 poena i četiri skoka.Stefan Jović je takođe bio odličan, on je upisao 12 poena i šest asistencija, dok je Nemanja Dangubić meč završio sa osam poena.

Highlights: Fenerbahce Istanbul - FC Bayern Munich
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

5. kolo:

CSKA – Olimpijakos 69:65 (13:15, 18:20, 21:9, 17:21)
Baskonija – Darušafaka 82:56 (16:16, 22:14, 26:11, 18:15)
Fenerbahče – Bajern 88:84 (28:26, 23:22, 14:17, 23:19)
Barselona – Makabi Tel Aviv 74:58 (18:12, 16:21, 25:7,15:18)

u petak:

Himki – Gran Kanarija 18.00
Budućnost – Panatinaikos 19.00
Žalgiris – Real Madrid 19.00
Milano – Anadolu Efes 20.45

TABELA: CSKA 5-0, Fenerbahče 4-1, Real 4-0, Milano 3-1, Efes 3-1, Olimpijakos 3-2, Bajern 2-3, PAO 2-2, Žalgiris 2-2, Barselona 2-2, Baskonija 2-3, Darušafaka 1-4, Makabi 1-3, Gran Kanarija 1-3, Himki 0-4, Budućnost 0-4.