Preokret Atalante na Renato Dal’Ari

Fudbaleri Bolonje poslije prvih 45 minuta imali su tri boda protiv Atalante, ali su ih gosti iz Bergama savladali šesti put zaredom.

Bolonja ne umije protiv Atalante.

U “derbiju začelja” Serije A fudbaleri Atalante su kao gosti savladali Bolonju rezultatom 2:1, poslije velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Bolonja je već u trećem minutu golom Mbajea nagovijestila prekid crne tradicije u duelu sa Atalantom, međutim, treći put zaredom ekipa Đampjera Gasperinija odnosi bodove sa Renato Dal’Are.

Odbrana Bolonje činila je neshvatljive greške u drugom poluvremenu i surovo je kažnjena.

Prvo je Mansini u 57. minutu izjednačio na 1:1, a potpuni preokret donio je Zapata, poslije katastrofalne reakcije strijelca prvog gola, Mbajea.

Tri boda za Atalantu sačuvao je golman Beriša sjajnom intervencijom pet minuta prije kraja kada je ušao u šut Palasiju i spriječio da njegov volej sa pet metara završi u mreži.

Atalanta je tako upisala šestu pobjedu zaredom u međusobnim duelima, ali i treću pobjedu u nizu u Seriji A, pa se približila gornjem dijelu tabele, dok je Bolonja poslije serije od četiri utakmice bez pobjede ostala prva ekipa iznad “crte”.