Portland razbio Minesotu, Nurkić sjajan!

Autori mondo.ba Autori Fena

Nurkić predvodio Portland do nove pobjede, Musa postigao četiri poena u pobjedi Bruklina protiv Filadelfije.

Košarkaši Portland Trejl Blejzersa upisali su sedmu pobjedu u novoj sezoni NBA lige, a ovoga puta deklasirali su Minesota Timbervulvse rezultatom 111:81.

Portland je do nove pobjede došao na krilima bh. centra Jusufa Nurkića, koji je za 22 minuta na parketu postigao 19 poena, 12 skokova, dvije asistencije i blokadu.

“Igrali smo dobro odbranu i pogađali šuteve. Sretan sam zbog pobjede i zbog svog doprinosa. Drago mi je što sam od koristi ekipi, osjećam se dobro kada igram agresivno”, izjavio je Nurkić nakon utakmice.

Raspoložen je bio i Damijan Lilard s 18 poena, pet skokova i pet asistencija, a Si-DžejMekkolum je dodao 16 poena.

U timu Timbervulvsa najefikasniji je bio Karl – Entoni Tauns Towns s 23 poena, dok je Endru Vigins dodao 17 poena.

Bh. košarkaš Džanan Musa proveo je tri minuta na parketu i postigao četiri poena u pobjedi Bruklin Netsa protiv Filadelfija 76-ersa sa 122:97.

Do četvrte pobjede u ovoj sezoni Netse su predvodila tri košarkaša - D'Anđelo Rasel i Ronde Hollis-Džeferson sa po 21 poena, te Karis LeVert sa 20 poena.

Fladelfiji nije pomogao ni "dabl-dabl" učinak dvojice košarkaša, Bena Simonsa koji je ubacio 20 poena uz 12 skokova i Džoela Embida koji je postigao 16 poena i 15 skokova.