Fener dobio derbi posle produžetka

Trojka Nikole Kalinića u finišu regularnog dela utakmice nije slomila Efes, ali u dodatnih pet minuta je Obradovićev tim bio mnogo bolji.

Fener dobio derbi posle produžetka Izvor: MN PRESS

Fenerbahče je i posle istanbulskog derbija protiv Efesa ostao jedina neporažena ekipa turske lige, sa skorom 5-0.

U regularnom toku bilo je 72:72 (26:23, 18:18, 13:12, 15:19), a posle dodatnih pet minuta 86:79.

Činilo se da će Nikola Kalinić biti igrač odluke, kada je dvadesetak sekundi pre kraja pogodio trojku za 72:70, ali je Šejn Larkin ubrzo izjednačio slobodnim bacanjima.

Srpski reprezentativac na drugoj strani je upao u zamku i četiri sekunde pre kraja zgazio aut liniju ispod koša.

Gostima se tako ukazala šansa da za preostalo vreme "pojure" pobedu i Larkin je uspeo da šutne iz relativno dobre pozicije, međutim, promašio je sve i timovi su morali u produžetak.

Fener se brzo odvojio na 78:72, zatim i na 81:74, Efes mini-serijom 5:0 probudio nadu, da bi u poslednjem minutu Kostas Slukas pogodio bacanja za 83:79, a Kalinić ukrao Larkinu ključnu loptu.

FENERBAHČE: Kalinić 17 (6sk, 4as), Slukas 16 (4as), Veseli 14 (12sk, 2as, 2ukr), Dikson 12, Mahmutoglu 11, Gudurić 6, Meli 6 (5sk), Duverioglu 4.

EFES: Moerman 18 (12sk, 3ukr), Danston 16 (11sk), Boboa 12 (4as), Micić 10 (6as, 7izg), Balbaj 9, Larkin 8 (4as), Šanli 4, Tunčer 2.