Poraz Fulama u derbiju začelja

Da li će Slaviša Jokanović "preživeti" pad svoje ekipe na poslednje mesto na tabeli?

Peti uzastopni poraz Fulama, za premijerligaški "fenjer"!

Hadersfild do ponedeljka uveče nije imao nijednu pobedu u sezoni 2018/19, na svom stadionu nije dao gol još od 14. aprila, ali obe negativne serije uspeo je da prekine protiv direktnog rivala za ispadanje - 1:0 (1:0)!

Utakmicu je rešio štoper Kristofer Šindler, koji je u 29. minutu glavom matirao Serhija Rika.

Igrači Fulama očekivali su da sudija prekine igru, jer je Le Maršan prilikom prethodnog centaršuta i vazdušnog duela ostao da leži na zemlji i taj trenutak dekoncentracije ih je skupo koštao.

Hadersfild je od prvog minuta bio borbeniji, čvršći i konkretniji. Videlo se da su prošle sezone stekli iskustvo igranja "na rezultat", dok Aleksandar Mitrović i njegovi saigrači posle plasmana u Premijer ligu i dovođenja brojnih pojačanja u letnjem prelaznom roku, kao da ne znaju šta ih je udarilo.

U meču iz kojeg im je bio preko potreban makar bod, praktično nisu stvorili stopostotnu šansu.

Andre Širle u drugom poluvremenu je uspeo da zatrese mrežu, ali u momentu njegovog šuta je zastavica pomoćnog sudije uveliko bila podignuta, zbog Mitrovićeve ofsajd pozicije.

Fulamu do odlaska na dvonedeljnu pauzu ostaje još gostovanje Liverpulu, a da li će Slaviša Jokanović sedeti na klupi u nedelju na "Enfildu", veliko je pitanje.

Situacija na tabeli nije bezizlazna, daleko od toga - poslednjih sedam ekipa deli samo tri boda - ali forma i samopouzdanje ekipe Fulama su u evidentnom padu, ni blizu poletnih igara sa početka sezone, kada su zapretili Totenhemu na "Vembliju", dali Barnliju četiri gola, zamalo pobedili Brajton u gostima...