Bobi i Teo "mršavo", Kari zabrinuo Voriorse

Los Anđeles Klipersi pretrpjeli su poraz od Portlanda, ukupno peti ove sezone. Golden Stejt izgubio od Milvokija, Stef Kari se povrijedio. Finiks ispustio "plus 20" protiv Bostona

Klipersi su poraženi na gostovanju Portlandu u noći između četvrtka i petka - 116:105.

U ukupno petom porazu tima iz Los Anđelesa ove sezone srpski reprezentativci imali su "mršav" učinak.

Boban Marjanović je počeo kao starter, ali je na terenu proveo tek nešto više od 12 minuta i za to vreme upisao po četiri poena i skoka, uz asistenciju i dve blokade.

Miloš Teodosić dobio je tek četiri minuta na tom meču. Samo jednom je šutnuo iz igre, i to za tri poena, ali nije bio precizan, a zabeležio je jedan skok, uz izgubljenu loptu.

Kod Klipersa najefikasniji su bili Danilo Galinari i Lu Vilijams sa po 20 poena, dok je Tobijas Heris ostvario "dabl-dabl" učinak - 15 poena i 11 skokova.

Kod Portlanda, koji sada ima skor 9-3, najbolji je bio Demijan Lilard sa 25 pogodaka, a Jusuf Nurkić doprineo je trijumfu sa 16 poena i devet uhvaćenih lopti.

Golden Stejt pretrpio je poraz od Milvokija (134:111), čime je prekinuta njihova pobjednička serija od osam mečeva.

Baksi su "pojačali" u trećoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 41:28, baš kada je parket napustio Stef Kari. Najbolji igrač Voriorsa požalio se na povredu mišića lijeve noge zbog čega je bio primoran da ranije završi meč.

U timu Milvokija (skor 8-2) istakli su se Erik Bledso sa 26 poena, Janis Andentokumpo postigao je 24 uz devet skokova, a Malkom Brogdon upisao je 20 poena.

Kod Voriorsa Klej Tompson je postigao 24 poena, Kevin Durent 17, uz devet asistencija, a Stef Kari do prinudnog izlaska sa parketa ubacio je 10.

Boston je napravio veliki preokret protiv Finiksa i slavio poslije produžetka - 116:109.

Iako su na poluvremenu imali čak 20 poena zaostatka (55:35), Seltiksi su u nastavku uspjeli da u potpunosti preuzmu inicijativu, u finišu regularnog dela trojkom stignu do izjednačenja (100:100), a onda i da slome tim Igora Kokoškova.

Kajri Irving bio je najzaslužiniji za sedmu pobjedu Bostona ove sezone sa 39 poena, od čega je 18 ubacio u poslednjoj četvrtini i produžetku.

Kod Finiksa zapaženu rolu imao je Devin Buker sa 38 poena, a Ti Džej Voren upisao je 29.