Liverpul "preboleo" Zvezdu i Fulam je to osetio

Tim Jirgena Klopa pobedila Fulam u 12. kolu Premijer lige, u prvom meču posle poraza u Beogradu u Ligi šampiona

Liverpul je arhivirao poraz u Ligi šampiona od Crvene zvezde (0:2) u Ligi šampiona i vratio se na pobednički kolosek.

Osetio je to tim Slaviše Jokanovića u 12. kolu Premijer lige na gostovanju na Enfildu.

Liverpul - Fulam 2:0 (1:0)

"Crveni" su slavili golovima Salaha u 41. i Šaćirija u 53. minutu.

A ishod je mogao da bude i drugačiji, ili poraz bar "podnošljiviji" za Fulam, da je Aleksandar Mitrović iskoristio sve šanse na meču.

Srpski reprezentativac je prvi pogodio na Enfildu, nešto pre Salaha, kada je glavom savladao golmana Liverpula, ali je sudija poništio taj pogodak, ocenivši da je bio u ofsajdu.

Imao je sjajnu priliku da donese izjednačenje Fulamu u finišu prvog poluvremena kada je prošao nekoliko igrača Liverpula, ali je Alison odlično reagovao i zaustavio njegov šut upućen u donji levi deo gola.

Imao je Fulam, a pre svih Mitrović, nekoliko prilika i u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da ih iskoriste, dok su agilni domaćini jednu od mnogobrojnih u nastavku sproveli u delo brzo po povratku na teren.

Endrju Robertson "pronašao" je Šaćirija u šesnaestercu, a ovaj je zakucao loptu u gol Fulama.

Liverpul posle devete pobede ove sezone nakratko će preuzeti čelnu poziciju tabele sa 30 bodova, jednim više od Mančester sitija, koji će kasnije u derbiju kola dočekati gradskog rivala Mančester junajted.

Fulamu je na drugoj strani to bio deveti poraz ove sezone, šesti u nizu u Premijer ligi, uz pobedu i dva remija, pa ostaje poslednjeplasirani tim sa samo pet osvojenih bodova.