Kolarov umalo autogol, pa asistencija za rođendan!

Srpski kapiten Aleksandar Kolarov u subotu je proslavio 33. rođendan, a dan kasnije je zatresao vlastitu stativu, da bi potom bio asistent u sigurnoj pobjedi Rome nad Sampdorijom (4:1). Asistirao i "rezervista" Edin Džeko.

Poslije tri meča bez pobjede, Roma se konačno vratila na trijumfalni kolosijek.

Nečekivani domaći poraz od SPAL-a, pa gostujući "egali" sa Napolijem i Fiorentinom donijeli su imperativ izabranicima Euzebija Di Frančeska u duelu sa đenovskim timom, koji je na "Olimpiko" stigao takođe nakon negativne serije od tri utakmice bez pobjede.

Ipak, Rimljani su uspjeli da rutinski osvoje sva tri boda u 12. kolu Serije A i "preskoče" čak šest mjesta na tabeli skrasivši se na šestoj poziciji.

ROMA - SAMPDORIJA 4:1 (1:0)

"Vučica" je do prednosti u nedjelju stigla u 19. minutu nakon centaršuta iz kornera, Brajan Kristante je najviše skočio i šutirao, a pogodak je s gol linije "potvrdio" Žorž Žezus - 1:0.

Interesantno, bio je to prvi Brazilčev gol nakon više od pet godina pauze! Posljednji put, brazilski defanzivac je pogodio protivničku mrežu prije tačno 2.002 dana i to kao fudbaler Intera.

Đenovljani su u prvom dijelu najbliži pogotku bili zahvaljujući nespretnosti kapitena reprezentacije Srbije Aleksandra Kolarova, koji je dan ranije proslavio 33. rođendan. Iskusni defanzivac umalo nije postigao veoma efektan autogol, ali je na njegovu sreću stativa spasila Romu.

Par minuta kasnije, stativa se zatresla i ispred golmana Sampe Emila Audera nakon solo akcije i udarca mladog Holanđanina Džastina Klajverta.

Kolarov se u nastavku iskupio za svoju nespretnost nakon što je u 59. minutu odlično prošao po lijevoj strani i na "tacni" servirao loptu Patriku Šiku, kojem nije bilo teško da je ubaci u mrežu Đenovljana - 2:0.

Potom je u 72. minutu svu raskoš svog talenta pokazao Stefan El Šaravi, koji je postigao jedan od ubjedljivo najljepših golova u ovom kolu šampionata Italije - 3:0.

Sve što su Đenovljani uspjeli na "Olimpiku" bio je počasni gol Francuza Gregoara Defrela, koji je "okrenuo" dvojicu defanzivaca svog nekadašnjeg kluba i matirao golmana Robina Olsena - 3:1.

U samom finišu duboko u sudijskoj nadoknadi, kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko, koji je u posljednjih 20-ak minuta ušao s klupe, upisao je asistenciju poslije kontranapada, a svoj drugi gol postigao je El Šaravi za konačnih 4:1.

Drugi reprezentativac Bosne i Hercegovine, ali iz Empolija Rade Krunić takođe je bio asistent u pobjedi Empolija nad Udinezeom (2:1), dok su u Veroni bodove podijelili Kjevo i Bolonja (2:2).

"Leteći magarci" su napokon stigli do "pozitivne nule" nakon što su gubili, pa preokrenuli, da bi gosti uspjeli da stigno do remija golom Rikarda Orsolinija.