Budućnost izbegla novi kolaps

Šampion ABA lige slavio je "tesnu" pobedu u Baru, nakon što je u 27. minutu imao čak 22 poena prednosti.

Mornar - Budućnost 95:99 ABA liga Izvor: MONDO/Mladen Stojović

U velikom crnogorskom derbiju, koga su tamošnji mediji proglasili za "biti il' ne biti" trenera Budućnosti Aleksandra Džikića, tim iz Podgorice zabeležio je preko potrebnu pobedu, kojom se pred susret sa Partizanom 18. novembra održao na trećem mestu tabele regionalnog takmičenja.

Posle ubedljivog vođstva gostiju tokom tri četvrtine i ozbiljne pretnje domaćih u poslednjem kvartalu, Mornar - Budućnost 95:99 (25:32, 18:30, 23:20, 29:17)!

Barani su ovim skliznuli na deobu poslednjeg mesta, sa Olimpijom, Zadrom i Igokeom, a možda će im se u ponedeljak priključiti i Krka.

Za Budućnost je ovaj meč došao u nevreme, nepunih 48 sati posle poraza od Žalgirisa u Evroligi pred svojim navijačima, ali su Džikićevi izabranici iskoristili lošu odbranu Mornara da iz minuta u minut pune njegov koš i povećavaju razliku.

U 27. minutu zabeleženo je i rekordnih "plus 22" (53:75), ali treća deonica završena je po Mornar podnošljivijim rezultatom 66:82 i onda je počela "žurka".

Razigrao se Bronson Kenig i sa tri trojke za pet minuta, uz podršku Uroša Lukovića, doveo domaćina na samo 83:86.

Meč se pretvorio u očajničku poteru Mornara i isto takvo bekstvo Podgoričana, koji su sve vreme bili u prednosti, ali ih je na momente samo jedna lopta delila od novog kolapsa, poput onog protiv Cedevite u Zagrebu pre 14 dana.

Prišao je Mornar novom trojkom Keniga na mimimalnih 88:89, u 40. minutu je imao šuteve za tri poena pri 92:96 i 95:99, ali Vranješ i Sane nisu bili precizni, pa je Džikić posle izuzetno stresnog duela konačno mogao da odahne.

Međutim...

Nekadašnji trener Partizana nije se osećao dovoljno dobro za dolazak na redovnu konferenciju za novinare, već je iz dvorane otišao pravo u autobus. Stres kome je izložen očigledno je veliki...

MORNAR: Mićović 5, Braun 25, Kenig 21, Drenovac 11, Pavić 5, Vujošević, Pavićević, Voler 5, Sane 2, Vranješ 6, Rebić, Luković 15.

BUDUĆNOST: Džekson 8, Ivanović 15, Su. Šehović 6, E. Klark 16, Barović 7, K. Klark 14, Se. Šehović, Starovlah, Gordić 21, Omić 6, Popović, D. Nikolić 6.

ŠUT ZA TRI POENA: Mornar 11/33, Budućnost 11/25, SKOKOVI: Mornar 18+10, Budućnost 23+9, ASISTENCIJE: Mornar 22, Budućnost 22, IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 6, Budućnost 9.

FMP - Krka 18.00 (Arena sport 1)

TABELA: Zvezda 7-0, Mega 6-1, Budućnost 5-2, Partizan 4-3, FMP 3-3, Cedevita 3-4, Cibona 3-4, Krka 2-4, Olimpija 2-5, Mornar 2-5, Zadar 2-5, Igokea 2-5.

PAROVI 8. KOLA: Igokea - Olimpija (petak), FMP - Cedevita, Zvezda - Mornar (subota), Krka - Mega, Budućnost - Partizan (nedelja), Cibona - Zadar (ponedeljak).