Mandžukićev šah, Ronaldov mat - 0:2 na "San Siru"

Veliki, 167. derbi dva posljednja šampiona Italije, Milana i Juventusa, pripao je aktuelnom vladaru Apenina. Gonzalo Iguain tragičar - promašili penal, pa isključen u finišu utakmice.

Na krcatom "San Siru", Juventus je u 167. derbiju protiv Milana kontrolisao igru svih 90 minuta, te sasvim zasluženo ostvario šestu prvenstvenu gostujuću pobjeda u nizu.

"Bjankoneri" su pokazali daleko više, iskoristile svoje prilike preko Marija Mandžukića i Kristijana Ronalda, dok je Gonzalo Iguain imao šansu između dva gola gostiju da vrati nadu "rosonerima", ali nije uspio da realizuje najstrožu kaznu.

MILAN - JUVENTUS 0:2 (0:1)

Nije dugo trebalo čekati na prvi pogodak - nepunih osam minuta.

Aleks Sandro idealno je centrirao, Mario Mandžukić nadvisio je svog čuvara i glavom zatresao mrežu nemoćnog Đanluiđija Donarume.

Bio je to jubilarni, 100. pogodak za Juventus na stadionu Milana.

Najbolju priliku da vrate stvari na početak, praktično ni iz čega, fudbaleri Milana imali su u finišu prvog poluvremena, tačnije u 41. minutu.

Gonzalo Iguain vratio se nakon dva meča koje je propustio zbog povrede, ali bolje da nije.

BILANS U SERIJI A

Milan - Juventus

167 mečeva

50-53-64 214:234

Medhi Benatija igrao je rukom u svom šesnaestercu, dugo je arbitar Paolo Macoleni razmišljao da li da dosudi jedanaesterac, ali je VAR otklonio dileme. Iguain je, međutim, promašio penal. Tačnije, Vojček Šćesni uz pomoć stative uspio je da odbrani šut Argentinca.

Osim velike borbe, prvenstveno na sredini terena, malo toga viđeno je u nastavku.

Gosti su bili dominantniji, imali veći posjed lopte, ali čini se da zadovoljni vođstvom nisu željeli previše da srljaju i otvaraju prostor "rosonerima" za eventualnje brze kontranapade. S druge strane, osim promašenog penala, Milan nije stvorio niti jednu šansu.

Ovakva igra nije donijela mnogo prilika. Tek slobodan udarac Paola Dibale, nakon kojeg je lopta okrznula stativu, te polupriliku Kristijana Ronalda, koji nije imao snage da uputi bolji udarac, pa je Donaruma odbranio bez većih problema.

Ipak, Portugalac je u 81. minutu, zakucavši loptu u mrežu Milana za 0:2, riješio sve dileme oko konačnog pobjednika, ako ih je uopšte i bilo.

Ronaldu je ovo bio osmi gol u sezoni.

U 83. minutu nervozni Iguain potvrdio je epitet "tragičara" zaradivši crveni karton.

Prvo ga je arbitar Paolo Macoleni opomenuo zbog oštrog prekršaja nad Benatijom, a nakon velikih protesta i unišenja u lice sudiji, zbog drugog žutog kartona morao je prije vremena na "hlađenje".

Posljednjih desetak minuta praktično se nije ni igralo, pa je Juventus zabilježio novu pobjedu, te vratio šest bodova prednosti ispred Napolija.

Takođe, tim Maksa Alegrija sa 34 boda u 12 utakmica dodatno je popravio rekord kada je najbolji start sezone u pitanju.

MILAN: Donaruma - Abate (74. Borini), Zapata, Romanjoli, Rodrigez - Suso, Kesi, Bakajoko, Čalhanoglu (74. Laksalt) - Kastiljeho (62. Kutrone), Iguain.

JUVENTUS: Šćesni - Kanselo, Benatia, Kjelini, Aleks Sandro - Bentankur, Pjanić (74. Kedira), Matuidi - Dibala (79. Daglas Kosta), Mandžukić, Ronaldo.