Krupa prvi polufinalista Kupa RS

Ekipa iz Krupe na Vrbasu kao gost savladala trebinjski Leotar. U srijedu preostala tri duela četvrtfinala najstarijeg takmičenja u Republici Srpskoj.

U prvom četvrtfinalnom meču Kupa Republike Srpske fudbaleri Krupe opravdali su ulogu favorita i u Bileći porazili trebinjski Leotar 2:1.

Premijerligaš je, istina, do trijumfa došao veoma teško, pogotkom Nikole Dujakovića desetak minuta prije kraja susreta.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a gosti su do prednosti stigli u 65. minutu, i to sa "bijele tačke". Golman Trebinjaca Risto Perišić skrivio je jedanaesterac, a precizan sa "kreča" bio je Slobodan Milanović.

Prednost Krupe potrajala je svega desetak minuta, kada je mladi Jovan Bokić uspio da izjednači na 1:1. Ipak, domaći nakon drugog primljenog gola nisu uspjeli da se vrate, pa se tim Petra Kurćubića plasirao među četiri najbolje ekipe u najstarijem i najmasovnijem takmičenju Republike Srpske.

Priliku da se priključe Krupi u srijedu će imati još šest timova.

Jedan od najzanimljivijih mečeva biće odigran u Mišićima, gdje će četvrtoligaš Skugrić 1964 ugostiti lidera Druge lige RS, grupa "Zapad", Jedinstvo iz Žeravice.

Branilac trofeja, bijeljinski Radnik, gostovaće Glasincu 2011 iz Sokoca, dok će i banjalučki Borac u goste, i to drugoligašu iz Prnjavora, ekipi Ljubića.

Sve tri sutrašnje utakmice počinju u 13.30 časova.