Holanđani srušili svetskog prvaka

Poraz Francuske na roterdamskom "De Kajpu", posle koga će Holandija u Gelzenkirhenu tražiti bod za prvo mesto u grupi i odlazak na "Fajnal for" Lige nacija. Nemačka ispala u B diviziju.

Reprezentacija Holandije posle neodlaska na šampionate Evrope i sveta najavljuje veliki povratak!

Pobedom nad Francuskom 2:0 (1:0), pogocima Žoržinija Vajnalduma u 44. i Memfisa Depaja iz penala u 96. minutu, "lale" su dale sebi šansu da osvoje prvo mesto u Grupi 1 najjače divizije Lige nacija.

Aktuelni svetski prvaci vode na tabeli sa sedam bodova, a Holandija ih prati sa šest i zbog boljeg skora u međusobnim susretima (1:2, 2:0) biće joj dovoljan remi na gostovanju Nemačkoj u Gelzenkirhenu da zasedne na vrh.

Nemci će u ponedeljak pred svojim navijačima igrati isključivo za prestiž i obraz, pošto su sa samo jednim osvojenim bodom definitivno ispali u Ligu B, koja će biti na programu tokom sezone 2020/21.

Novi član Lige A, pored od ranije sigurne Ukrajine, postala je Danska, trijumfom nad Velsom u Kardifu - 1:2.

Borbu za promociju iz Lige C u Ligu B do poslednjeg minuta će voditi Norveška i Bugarska.

Vodeće selekcije Grupe 3, u finišu utakmica su izborile remi na gostovanjima Sloveniji, odnosno Kipru.

Pošto su izjednačene i bodovno i u međusobnom bilansu, osvajača prvog mesta mogla bi da odluči ukupna gol-razlika, a u tom elementu su Norvežani uoči poslednjeg kola bolji za jedan pogodak.

Odluka će pasti u ponedeljak, u mečevima Bugarska - Slovenija i Norveška - Kipar.

Selekcija Makedonije na pragu je ulaska iz najniže Lige D u Ligu C, nakon pobede nad Lihtenštajnom u gostima. Našim južnim susedima biće dovoljan bod iz duela sa Gibraltarom u Skoplju da ostanu ispred Jermenije.