Bogdan i Nemanja solidni u porazu "kraljeva"

Sakramento poražen u Memfisu, Bogdanović i Bjelica nisu bili loši.

Sakramento Kingsi doživjeli su sedmi poraz u 15 ovosezonskom meču u NBA ligi. Ekipa iz Kalifornije poražena je na gostovanju Memfisu 112:104.

Odlučujuća je bila druga četvrtina, koju su "grizliji" dobili 33:23.

Nemanja Bjelica na parketu je proveo 28 minuta, postigao je osam poena, imao šest skokova i tri asistencije. Bogdan Bogdanović je igrao pet minuta kraće, ali je imao bolji košgeterski učinak – 12 poena i po dva skoka i asistencije.

Bogdanović
Izvor: Youtube/NBA

Najbolji kod "kraljeva" bio je Dearon Foks sa 23 poena i deset asistencija.

Titula MVP-a utakmice pripala je igraču pobjedničke ekipe Džarenu Džeksonu Džunioru. On je ubacio 27 poena, dok je odličan bio i Mark Gasol sa 19 poena i 15 skokova.

Bjelica

Revija koševa viđena je u Nju Orleansu, gde su Pelikansi bili bolji od Niksa 129:124. Njujorčanima je to bio čak 12. poraz u sezoni.Blistao je Entoni Dejvis, ubacivši 43 koša i uhvativši 17 lopti. U poraženoj ekipi istakao se Tim Hardavej sa 30 poena.

Takođe 12 poraza ima i Čikago, koji se nije proslavio u Milvokiju – 123:104.

Minesota je nanijela peti poraz Portlandu 112:96. Endrju Vigins bio je prvi strijelac utakmice sa 23 poena. Dario Šarić je ubacio devet poena i upisao sedam skokova, dok je na drugoj strani Jusuf Nurkić ostvario "dabl-dabl" učinak sa 13 poena i 11 skokova.

U ostalim utakmicama Bruklin je pobijedio u gostima Vašington 115:104, Filadelfija je bila bolja od Jute 113:107, Indijana od Majamija 99:91, dok je Boston uspio kod kuće da savlada Toronto i tako mu nanese tek četvrti poraz od početka sezone – 123:116.

Kajri Irving je ima sjajnih 43 poena i 11 asistencija, dok je Kavaj Lenard postigao za Reptorse 31 koš i dodao 15 skokova.