Cedevita dominantna u Železniku

Hrvatski šampion i u Beogradu pokazao napredak.

Posle velikih promena u klubu, na klupi i u timu, Cedevitina forma i dalje ide uzlaznom putanjom.

Zagrepčani su pod vođstvom Slavena Rimca ostvarili treći trijumf u poslednja tri "jadranska" kola, jer su u Železniku od starta kontrolisali meč protiv "pantera".

FMP - CEDEVITA 81:95 (16:25, 19:22, 19:26, 27:22)

Posle sedam minuta egal borbe, gosti su serijom 14:2 poveli 29:16 i tu prednost su održavali do kraja. Tako su se izjednačili sa domaćinom na tabeli i igrom i skorom 4-4 pokazali očigledan napredak u formi posle veoma lošeg početka sezone.

Najefikasniji među gostima bili su Andrija Stipanović sa 21 poenom (12 skokova), Eldžin Kuk sa 20, kao i Vitor Benite sa 14 i Džejkob Pulen sa 13.

Iako su se domaći u trećoj četvrtini primakli na jednocifreni minus (46:55), Benite je trojkama (4/7 za tri) predvodio seriju kojom je Cedevita rešila pitanje pobednika.

Centar FMP-a Dragan Apić bio je sa 25 poena i deset skokova najbolji igrač "pantera", među kojima se istakao i Duop Rit sa 13 (3/6 za tri), a dvocifren učinak imao je i Marko Jeremić (10), iako ovo nije bilo njegovo veče (3/9 iz igre).