Vest iz Rumunije: "Orlovi" u utorak igraju za prolaz!

Srpskoj reprezentaciji biće potrebno da u poslednjem kolu pobedi Litvaniju.

Vest iz Rumunije: "Orlovi" u utorak igraju za prolaz! Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Ipak nije gotovo!

Reprezentacija Srbije savladala je Crnu Goru u subotu i tako napravila veliki korak ka plasmanu u Ligu B. Međutim, za taj uspeh biće joj potrebno i da u utorak u Beogradu pobedi Litvaniju.

Rumuni su ostali u trci za osvajanje prvog mesta jer su u subotu uveče savladali Litvaniju kod kuće rezultatom 3:0. Naše komšije tako su se primakle "orlovima" na dva boda zaostatka uoči poslednjeg kola.

Strelci za sada drugoplasirani tim bili su Đorđe Puškaš u 7. minutu, Klaudiu Keseru u 47. i Nikolae Stančiju u 65. minutu.

Računica za plasman naše "A" selekcije je prosta.

Srbiji je potrebna pobeda protiv Litvanije i ona će joj definitivno doneti mesto u višoj Ligi, bez obzira na rezultat meča Rumunija - Crna Gora.

Ako ekipa Mladena Krstajića odigra nerešeno, a Rumunija pobedi, bićemo izjednačeni na vrhu tabele, ali naš tim će biti drugi jer su Rumuniji dali gol u Beogradu (2:2), za razliku od "orlova" u Bukureštu (0:0).

U slučaju da Litvanija napravi senzaciju i pobedi u glavnom gradu Srbije, Rumunija će imati šansu da trijumfom u Podgorici prestigne "orlove".

Biće to važan utorak za Krstajićev tim i srpsku reprezentaciju.

Tabela: Srbija 11, Rumunija 9, Crna Gora 7, Litvanija 0 bodova.

Parovi poslednjeg, 6. kola (utorak, 20.45): Srbija - Litvanija, Crna Gora - Rumunija.