Ubjedljiva pobjeda "zmajica" nad Crnom Gorom

Autori mondo.ba Autori Fena

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Sarajevu, u petom kolu kvalifikacija za EP 2019, pobijedila selekciju Crne Gore sa 83:68 (25:22, 26:12, 17:15, 15:19).

Izabranice selektora Gorana Loje upisale su treću pobjedu u kvalifikacijama kojom su zadržale šanse da izbore učešće na prvenstvu koje se sljedeće godine igra u Letoniji i Srbiji.

Košarkašice BiH odigrale su jedan od najboljih mečeva u kvalifikacijama i u potpunosti se revanširale Crnogorkama za poraz iz prvog njihovog meča odigranog prošle godine u Podgorici.

Tokom cijele utakmice bh. reprezentativke bile su bolji tim, a već nakon prvih 20 minuta imale su ubjedljivu prednost od 17 poena. Dominacija je nastavljena i u drugom poluvremenu, a u posljednjem periodu u potpunosti je razbijen otpor gostujuće reprezentacije što je rezultiralo vodstvom od 23 poena razlike. No, u finišu su gošće ipak uspjele ublažiti poraz.

Marica Gajić bila je najbolja igračica u "zmajicanma" sa 17 poena i nevjerovatnih 27 skokova, dok su Irena Vrančić i Nikolina Zubac postigle po 14 poena.

Najefikasnije u selekciji Crne Gore bile su Glori Džonson sa 25, Snežana Aleksić s 11 i Milica Jovanović sa 10 poena.

U prvom meču petog kola u grupi A Slovačka je u gostima pobijedila Island sa 82:52 i učvrstila se na prvom mjestu. Selekcija BiH se ovom pobjedom izjednačila sa Crnom Gorom te će posljednje kolo odlučivati o putnicima na EP.

Reprezentacija BiH u šestom kolu 21. novembra ide u goste selekciji Islanda, dok Slovačka dočekuje Crnu Goru.

Na EP će se plasirati pobjednici osam grupa te šest najboljih drugoplasiranih reprezentacija.