Realova serija "živi" - da li će i posle Pireja?

Madriđani kod kuće savladali Gran Kanariju i produžili seriju evroligaških uspeha. Radičević zaigrao za goste.

Real-Madrid-Gran-Kanarija-89-76 Izvor: MN PRESS

Real Madrid ne staje.

"Kraljevski klub" otvorio je nedelju "duplog" evroligaškog programa svojim osmim trijumfom u isto toliko utakmica. U domu šampiona Evrope ovog utorka pao je debitant:

Real Madrid - Gran Kanarija 89:76 (22:28, 25:15, 15:14, 27:19)

Srpski plejmejker Nikola Radičević vratio se u redove gostujućeg tima posle neuspešne epizode u Torinu i u Madridu za 18 i po minuta bio prvi asistent ekipe sa Kanarskih ostrva, sa šest dodavanja koja su bila uvod u pogotke.

Njegov tim je pokazao zube favoritu, odigrao ravnopravno poluvreme, ali je tim Pabla Lasa kroz drugi deo meča stekao prvu dvocifrenu razliku (57:47 u 24. minutu) i na njoj mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji igrači domaćih bili su odlični Entoni Rendolf sa 20 poena i 10 skokova, zatim njegov bivši saigrač iz reprezentacije Slovenije Klemen Prepelič sa 13 i Fakundo Kampaco sa 10. Na drugoj strani, u timu Salvadora Maldonada istakao se Di-Džej Strouberi sa 20 poena.

Realov niz u četvrtak će biti na težem ispitu, jer je Lasova ekipa gostovati Olimpijakosu u Pireju, dok će Gran Kanarija dočekati Bajern.